banner333

banner309

Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından " Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışması düzenlendi.

Eğitim 20.12.2018, 20:37
Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
banner400

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından " Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışması düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen yarışmada kız ve erkek öğrenciler, jüri önünde Kur'an-ı Kerim'i en iyi okumak için yarıştı.

Kız öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasında, Kelkit Şehit Lokman Oktay İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Merve Kaban birinci, Gümüşhane 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Aleyna Meydan ikinci ve Şiran İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Meryem Yıldız üçüncü oldu.

Erkek öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasında, Gümüşhane 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Emirhan Şimşek birinci, Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ahmet Sait Yağız ikinci ve Köse 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulundan Ali İhsan Araç üçüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Bu yarışmada öğrenciler Kur’an okumada hünerlerini sergilediler. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur, yarışmaya giren tüm öğrencilerimiz, zaten yarışmaya girmekle başarılı olmuşlardır. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Müftüsü Osman Ayas, Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İhsan Altuntaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Onur Aydın, Oltan Balyemez, okul kurum müdürleri, jüri üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52