banner333

banner309

İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okudular

Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu öğrencileri, ezberledikleri İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını hep bir ağızdan okudu.

Eğitim 17.03.2018, 09:00
İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okudular
banner400

Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu öğrencileri, ezberledikleri İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını hep bir ağızdan okudu.

Kent merkezi İnönü Mahallesi'nde bulunan Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu öğrencilerine "İstiklal Marşını Okuma ve Şehitleri Anma" programı kapsamında İstiklal Marşı ezberletildi.

Okul bahçesinde düzenlenen törende kırmızı-beyaz kıyafetleriyle öğrenciler yağmura rağmen İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okuyarak seslendirdi.

Yusuf Çiftçioğlu İlkokul Müdürü Veli Ağaç, 500 öğrenci içerisinde İstiklal Marşını ezberleyen öğrenciler ile onların çevresini saran kırmızı beyaz kıyafetli öğrencilerin vatan ve millet duygularını geliştirmek için etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Küçük yaştan itibaren çocuklara milli bilinç kazandırmanın önemine işaret eden Ağaç, "Ülkemizin geçtiği bu kritik döneminde manevi değerlerimizi çocuklarımıza aktarmak açısından katkı sağlayacağını düşündük. Çeşitli etkinlikler düzenleyerek elde edilen gelir Mehmetçik Vakfına vereceğiz. Bu etkinlikte birçok paydaşımız oldu ve kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Öte yandan okulda geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmak üzere öğrenci ve velilerinin getirdiği bazı ürünler okulda satışa çıkarıldı.

Satışa çıkarılan ürünlerden oluşan sergi bir hafta boyunca açık kalacak.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Ak Parti Merkezi İlçe Başkanı Fahri Yalçın, Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Şube Müdürü Seyit Tok, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:48
Yatsı 21:30