banner333

banner309

Erdoğan’dan Köy Okuluna Giyim ve Kırtasiye Yardımı

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda görev yapan Ali Osman Erdoğan 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde şehit düşen ağabeyi Üst Teğmen Recep Erdoğan’ın adına Şiran İlçesi Akbulak Köyü’nde köy okuluna giyim yardımında bulundu.

Eğitim 25.12.2022, 09:46 25.12.2022, 09:59
Erdoğan’dan Köy Okuluna Giyim ve Kırtasiye Yardımı
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda görev yapan Ali Osman Erdoğan 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde şehit düşen ağabeyi Üst Teğmen Recep Erdoğan’ın adına Şiran İlçesi Akbulak Köyü’nde köy okuluna giyim yardımında bulundu.

Kışlık ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri ilimiz Şiran İlçesi’ne bağlı Şiran Akbulak Şehit Selim Cansız İlkokulu’nda eğitim gören 19 öğrencinin tamamına dağıtıldı.

Okuldaki yardım dağıtımına Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Şiran Kaymakamı Zahid Bahadır Semiz, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bayram Nazır, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Fatih Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Serhat Dağ, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selçuk Alemdağ, Şehit Üst Teğmen Recep Erdoğan’ın kardeşi ve Üniversitemiz personeli Ali Osman Erdoğan katıldı.

Şehit Üst Teğmen Recep Erdoğan’ın kardeşi ve üniversite personeli Ali Osman Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ağabeyim Üst Teğmen Recep Erdoğan, vatan toprağını savunurken şehit düştü. Bizler, güven ve huzur içinde yaşamlarımızı sürdürebilelim diye, Şiran’ın küçük bir köyünde, küçük bir okulda okuyan çocuklar güven içerisinde okuyabilsinler diye şehit düştü. Ben de ağabeyim Recep Erdoğan ile aynı ülkü doğrultusunda hem ağabeyimin adını ve anısını yaşatmak için hem de bu okuldaki çocukların eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesi için ağabeyimden bana kalan görevi yerine getirebilmek için köy okullarındaki çocuklara yardımda bulunmak istedim.”

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, söz konusu duyarlılıktan dolayı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Aziz şehidimiz Üst Teğmen Recep Erdoğan anısına, şehidimizin kardeşi ve Üniversitemiz personeli Ali Osman Erdoğan tarafından köy okulumuzda eğitim gören çocuklarımızın kışlık giyecek ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yapılan yardım amacıyla bir araya geldik. Gerçekleştirilen yardımı hem öğrencilerimizin kışlık ihtiyaçlarını gidermesi açısından hem de şehidimizin dualarla yad edilmesi açısından oldukça kıymetli buluyorum. Aynı zamanda şehidimiz anısına yapılan yardımın çocuklarımızda milli ve manevi duyguların yeşertilmesi için de önemli olduğu kanaatindeyim. Şehidini tanıyan, hatırlayan ve dualarla yad eden bir gelecek nesle ihtiyacımız vardır. Şehidimizin kardeşi ve Üniversitemiz personeli Ali Osman Erdoğan tarafından yapılan yardım vesilesiyle bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olanları şükranla yad ediyorum. Böyle bir etkinliğe vesile olduğu için başta Ali Osman Erdoğan’a ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Aziz şehidimiz Recep Erdoğan kardeşimizin ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:56
Güneş 04:48
Öğle 12:25
İkindi 16:22
Akşam 19:51
Yatsı 21:35