banner333

banner309

Yetimler Vakfı’ndan Ramazan Çağrısı

Gümüşhane Yetimler Vakfı , Ramazan'da ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere yapacakları yardım için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Dernek 24.03.2022, 08:36
Yetimler Vakfı’ndan Ramazan Çağrısı
banner400

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi ve yetimlere kucak açan Yetimler Vakfı, Ramazan ayında yapacak yardımlar için çalışmalarını başlattı.

Gümüşhane’de hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesini gören Yetimler Vakfı Gümüşhane Temsilciliği, hayırseverlere çağrıda bulundu.


Yetimler Vakfı Gümüşhane temsilcisi Ömer Arslan, Ramazan ayı için çalışmalarının startını verdiklerini belirtti.

Arslan, "Malumunuz Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu ayda hayırseverlerin yapacağı yardımlar muhtaç ve yetim aileler açısından çok önemlidir. Bize başvuran onlarca mağdur ailenin gözü Ramazan ayında verilecek fitre ve zekattadır. Yani muhtaç ailelerimizin ve yetimlerimizin Ramazan ayında beklentileri çoktur." dedi.

"Tüm hayırseverleri yetimlerin beklentilerine katkı sunmaya davet ediyorum"

Her Ramazan ayında Yetimler Vakfı olarak yardım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Arslan, şunları söyledi:

" Tüm üye ve gönüllülerimizle birlikte Ramazan ayı çalışmalarını başlattık. İlk olarak Ramazan öncesi yakın bir zamanda yetim, mağdur, muhtaç, yoksul ve kimsesiz durumda olan ailelerimize gıda paketleri, kırmızı et ve hayır severlerin verecekleri başka yardımları iftar ve sahurlara ulaştıracağız inşallah. Hayırseverlerin de bu çalışmaları gelip görmelerini ve yardım ulaştırdığımız ailelere birlikte giderek hayra ortak olmalarını istiyoruz. İnşallah bu Ramazan'ın bereketinden hepimiz istifade ederiz. Ramazan umuttur, dolayısıyla tüm hayırseverleri bu umuda ve beklentiye katkı sunmaya davet ediyorum. Şimdiden zekat, fitre ve sadakalarıyla yapacakları yardımları Rabbim kendi katında kabul etsin."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Nisan 2024
İmsak 03:55
Güneş 05:28
Öğle 12:26
İkindi 16:11
Akşam 19:14
Yatsı 20:41