banner333

banner309

Yeşilay Gümüşhane Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şubesi 3. Dönem Olağan Genel Kurulu Gümüşhane Özdenoğlu Konağı’nda yapıldı.

Dernek 23.06.2021, 12:54 23.06.2021, 12:56
Yeşilay Gümüşhane Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı
banner400

23 Haziran 2015 tarihinde ilk Genel Kurulu yapılan ve Gümüşhane'de ilk kez kurulan Yeşilay Gümüşhane Şubesi, tüzük gereği 3 senede bir Ocak ayında yapılması gereken Genel Kurulu, Pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler neticesinde ertelenen genel kurul Özdenoğlu Konağı’nda yapıldı.

Genel Kurul sonunda üçüncü kez başkan seçilen Selman Eroğlu, yapılan faaliyetler hakkında Genel Kurulu üyelerini bilgilendirdi.

Eroğlu;"Yaklaşık 6 yıldır yürüttüğümüz bu ulvi görevde önceliğimiz çocuk ve gençlerimiz oldu. Bu bağlamda eğitim faaliyetlerine ve projelere önem verdik. Yeşilayımızın önleyici ve eğitici faaliyetleri kapsamında okullarda, üniversitede, yurtlarda ve kamu kurum ve kuruluşlarda eğitimler verildi ve bilinçlendirici faaliyetler yapıldı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin tüzüğünde yapmış olduğu değişiklikle önleyici ve eğitici faaliyetleri yanında rehabilite edici çalışmalar da eklenmiş oldu. Bu kapsamda tüm illerde olduğu gibi ilimizde de YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) açılmış oldu. En kısa süre içerisinde remi açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayacak olan YEDAM’ın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu zamana kadar hizmetlerinden dolayı eski yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, oluşan yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim

Hedeflerinin Gümüşhane'de her evde bir Yeşilay üyesinin olması ve her okulda Yeşilay kulübü kurularak bilinçlendirmenin çok küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza verilmesi olduğunu belirten Selman Eroğlu, inşallah 101. yılını kutladığımız bu büyük çınar altında hedeflere hep beraber ulaşacaklarını belirtti.

2018-2021 dönemlerine ait faaliyet ve denetim kurulu raporları ayrı ayrı genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

Gündem gereği genel kurul üyelerimizden dilek ve temenniler dinlendi, fikir ve düşünceler dile getirildi.

Daha sonra yeni seçilen yönetim kurulu ve genel kurul üyeleri hatıra fotoğrafı çekilerek genel kurul tamamlandı

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:58
Yatsı 21:41