banner333

banner309

Yağmurdereliler ‘uyuşturucu ile mücadele’ dedi

İstanbul Sultanbeyli ilçe merkezli faaliyet gösteren ve İstanbul’daki en faal hemşeri derneklerinden birisi olan Yağmurdere Vadisi Köyleri Derneği faaliyetlerine devam ediyor.

Dernek 29.10.2019, 23:40 29.10.2019, 23:43
Yağmurdereliler ‘uyuşturucu ile mücadele’ dedi
banner400

Derneğin Gençlik Kollarının organize ettiği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğünden gelen özel uzman ekiple ‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele’ konulu seminer düzenlendi.

Dernek Gençlik Kollarından Hacer Aktaş’ın sunumuyla gerçekleşen programda, açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Sadık Yazıcı dernek faaliyetleri ve gençlik çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Dernek Gençlik Kollarının da kamu spotuyla katkıda bulunduğu program, Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ekibinin slayt eşliğinde görsel ve sözlü sunumuyla devam etti.

Bu tür programlara rağbetin az olduğu bilindiğinden Sultanbeyli’nin en büyük Kültür Merkezinde genç ve yetişkinlerden müteşekkil yaklaşık 250 kişilik katılımla gerçekleşen program protokolün de takdirini kazandı. 

Programın katılımcı protokol mensuplarından olan ve protokol adına konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütcü, “Biz belediye olarak böyle bir katılımla bugün böyle bir program yapamazdık. Başkanı, yönetimini, gençlik kollarını ve tüm katılım sağlayanları sosyal sorumluluk göstererek bu programı gerçekleştirdikleri ve katılım sağladıkları için tebrik ediyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum’’ şeklinde durumu özetleyerek, programın ve çalışmanın önemine dikkat çekti. 

Uyuşturucu ve madde bağımlılığının ne olduğunun, uyuşturucuya başlama nedenlerinin neler olduğunun, bağımlılık döngüsünün, bağımlı kişideki olası sonuçların neler olduğunun, narkotik suçlarla mücadelenin ve uluslararası suç örgütlerinin ülkede uyuşturucuya bağlı oyun ve planlarının işlendiği programda madde bağımlılığı ile mücadele çözüm merkezlerine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı.

Programa Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Söğütcü, Dernek Kurucu Başkanı ve AJ Parti Marmara Bölgesi Koordinatörü Ali Sevinç, Sultanbeyli Belediyesi Başkan Danışmanı Tevfik Bala, Sultanbeyli-Sancaktepe Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Hemşerimiz Şenol Ata,
Şiran Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çavlan Köyü Dernek Başkanı Hıdır Daştan, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Hasanpaşa Mahallesi Muhtarı Orhan Bahadır, Abdurrahmangazi Mahallesi Muhtarı Hemşerimiz Üzeyir Akhan, Dernek Üyesi ve Hasan Ali Yücel Ortaokulu Müdürü Bünyamin Tosun, dernek üyesi ve Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Aktaş, Yeşilay Derneği Başkan Yardımcısı ve Gümüşhane Duymadık Köyü Dernek Başkanı Yunus Çırak, Sultanbeyli İl Dernek Kurucu Başkanı Zeki Yurt, dernek üyesi AK Parti ve Esnaf Vakfı İlçe Yöneticisi Sedat İnan, GÜSİAD ve GÜDEF Yöneticisi Av. Yunus Akçay katıldı.
 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52