banner333

banner309

Gümüş Akademinin konuğu Özgür Taşkın oldu

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir’in ve Türkiye’nin adını dünyaya duyuran Özgür Taşkın’la ‘Gümüş Akademi’ etkinliği kapsamında üniversiteli öğrencilerle bir araya geldiler.

Dernek 07.04.2019, 17:49
Gümüş Akademinin konuğu Özgür Taşkın oldu
banner400

Her yıl gerçekleştirilen ve dünyanın en iyi oyun ve uygulamalarına yer verilen Apple Design Awards (Apple Tasarım Ödülleri) ödülünü kazanan Özgür Taşkın, arkadaşı ile birlikte dört yıl üzerinde emek harcadıkları “Oddmar” isimli oyunla ilk kez bir Türk mühendisi olarak tarihe geçti.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğinin aynı zamanda üyesi olan Bilgisayar Mühendisi Özgür Taşkın, ödül serüvenini ve tecrübelerini içlerinde Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan öğrencilerinde bulunduğu bir ortamda paylaştı.

Sabırlı ve mutlaka bir yabancı dili çok iyi derecede öğrenmelerini tavsiye eden Taşkın, öğrencilerin kendilerine bir hedef koymalarını istedi. Dernek yöneticilerine böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür eden Özgür Taşkın bu anlamda çalışmalarına Anadolu Üniversitesi içerisinde bulunan Teknopark’ta devam ettiğini birçok proje üzerinde ekip olarak çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman ise üstün başarılarından dolayı  Özgür Taşkın’a tüm dernek üyeleri adına plaket takdim ederek başarı dileklerinde bulundu.

Programın sonunda öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Özgür Taşkın, Türk insanına güvenilmesini ve desteklenmesinin gerektiğini, özellikle teknolojik alanda bundan böyle başarılı girişimcilerin olabileceğini sözlerine ekledi.

Yeni Özgür Taşkınlar ortaya çıkarmak için dernek olarak “Gümüş Akademi” etkinliği düzenlediklerini belirten Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, “Başarılı gençlerimiz için rol model bugün Sayın Taşkındır. Davetimize ailesi birlikte katıldığı için teşekkür ediyoruz. Eskişehirde yazılım alanında başarılı bir iş adamı olan hemşerimiz Sayın Mehmet Taşkın Beyin desteği, özgür beyin azmi ve sabrı ile bugün haklı bir gururu birlikte paylaşıyoruz” dedi.

Dernek Genel Sekreteri Osman Nebioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aydın da başarı dileklerinde bulunarak gençlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ÖZGÜR TAŞKIN KİMDİR

1988 Gümüşhane Kelkit İlçesi doğumlu. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldu.2014 yılında MobGe Games’i kurdu.MobGe’nin geliştirdiği Oddmar adlı oyununda, oyun tasarımı ve yönetmeliğini üstlendi. 12 yabancı dile çevrilen oyun bir milyon kişi tarafından dünyanın dört bir tarafında oynanmaya devam etmekte. “Oddmar” Apple tasarım ödülünden sonra alman Tasarım Ödülü, D.I.C.E, IMGA, SXSW gibi ödül veren kuruluşlar tarafından birden fazla dalda ödüle aday gösterildi. Özgür Taşkın halen Anadolu Üniversitesi içerisinde bulunan Teknopark’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37