banner333

banner309

GÜMÜP Üyeleri Ankara'da Buluştu

Ankara Gümüşhaneli İş Adamları ve Girişimciler Derneği (GİAD) ve Gümüşhaneli Mühendisler Platformu (GÜMÜP) tarafından organize edilen "Meslektaşlar Buluşması/ Biz Bize Kahvaltı Programı” Gümüşhaneli mimar ve mühendis meslek mensuplarının katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Dernek 01.11.2022, 09:20 01.11.2022, 13:32
GÜMÜP Üyeleri Ankara'da Buluştu
banner400

Ankara TCDDY Kule Restoranda yapılan ve GÜMÜP Onursal Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, GÜMÜP Başkanı Bektaş Karakelle, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurul Üyesi Tuna Koç, GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, Ankara ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan 150’nin üzerinde mimar, mühendis ve davetli katıldı.

GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kurt'un açılış konuşmasıyla başlayan programda söz alan STK temsilcileri ve diğer katılımcılar görüş, düşünce ve tecrübeleriyle programa katkı verdi.

STK'ların performanslarının değerlendirilerek verimlilik alanında tartışıldığı, ilke ve araçların belirlenerek bu doğrultuda karar alma ve uygulama süreçlerinde işbirliğinin sürdürülmesi ve somut tedbirlerin, hazırlanacak programlarda yer almasının gerekliliği üzerinde durulan konuşmalarda değişik fikir ve düşünceler ifade edildi.

Dünyada etkisini sürdüren, önce pandemi, sonrasında Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle sosyal ve iktisadi faaliyetlerin, işsizlik ve gerileyen ekonomik faaliyet alanlarının daralmasının sonuçları olarak ortaya çıkan işsizliğin çözümü, üretim, yatırım ve istihdama yönelik çalışmaların STK ve kamu kurum - kuruluşların birlikte yürütülmesinin önemine vurgu yapılan konuşmalardan sonra programın ana teması olan "Meslektaşlar Buluşması"na benzer organizasyonların değişik zamanlarda tekrarlanarak GİAD ve GÜMÜP üyesi mimar ve mühendislerin, üretim ve verimliliğe yönelik farklı projelerde buluşarak, istihdam sorunlarının çözümü konusundaki girişimlerin artırılması temennileri dile getirildi.

Konuşulan tüm konulara ilişkin kısa ve orta vadeli planların hazırlanması, üyelerin kabiliyetlerinin değerlendirilmesi ve ekonomik destek politikalarının ve tedbirlerin de takip edilerek gündemde tutulması konularında katılımcıların görüş, düşünce, öneri ve değerlendirmeleri ile program tamamlandı.

Etkinlik sonunda GÜMÜP tarafından GİAD Yönetim Kurul Başkanı Erdal Kurt ile toplantıya ev sahipliği yapan Ali Yıldız'a plaket takdimi gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:58
Yatsı 21:41