banner333

banner309

GÜDEF'ten Ankara Çıkarması

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’yu ziyaret için Ankara’ya giden Federasyon yönetimi bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ankara’daki ziyaretlere Federasyon Başkanı Vahit OLGUN, Başkan vekili Tuncay DEMİRHAN, Genel Sekreter M. Tahir SOYLU, 1. Bölge Bşk. Mehmet Fatih ÇOBAN, 2. Bölge Bşk. Celal DEMİR, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Bşk. Yrd. Cevdet ALEMİN ve Yönetim Kurulu Üyesi Melek ÇUBUKÇU katıldılar.

Dernek 28.10.2018, 08:00
GÜDEF'ten Ankara Çıkarması
banner400

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’yu ziyaret için Ankara’ya giden Federasyon yönetimi bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ankara’daki ziyaretlere Federasyon Başkanı Vahit OLGUN, Başkan vekili Tuncay DEMİRHAN, Genel Sekreter M. Tahir SOYLU, 1. Bölge Bşk. Mehmet Fatih ÇOBAN, 2. Bölge Bşk. Celal DEMİR, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Bşk. Yrd. Cevdet ALEMİN ve Yönetim Kurulu Üyesi Melek ÇUBUKÇU katıldılar.

SÜLEYMAN SOYLU’ya Ziyaret

İçişleri Bakanlığında gerçekleşen ziyarette sıcak bir karşılamadan sonra Federasyon Başkanı Sn. Vahit OLGUN tarafından bakana Gümüşhane ürünlerinin olduğu bir sandık hediye edildi. Vahit OLGUN konuşmasında “ Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm hemşerilerimizin selamını sunuyorum. Bu gibi makamlarda sizin gibi bir abimizin olması bizleri gururlandırıyor. Türkiye sathında terör ve uyuşturucuya karşı vermiş olduğunuz önemli çalışmalardan dolayı tebrik ediyoruz. Yazılı ve Görsel basında devamlı olarak sizleri takıp ediyoruz. Sizin gibi gecesini gündüzüne katarak çalışmalar yapan bir abimizin İstanbul gibi önemli bir metropolde görmek isteriz. 20 Haziranda yaptığımız gecede hemşerilerimiz sizlerin ismini duymaları heyecanla karşılanmış katılım daha da artmıştır. Ayrıca gecede söz verdiğinin stadyum sözünü yerine getirmek için yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Gümüşhane ve Gümüşhaneliler sizleri seviyor. Çalışmalarınızı yakından takip ediyor.” dedi.

Bakan Süleyman SOYLU ise; “ Bizleri ziyaret etmeniz ve Gümüşhane’mizin yöresel ürünlerini getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gümüşhane benim için önemli bir şehir oraya yapılanlar ve yapacaklarımızı fazlasıyla hakediyor. Ayrıca Haziranda yapılan gecedeki coşku ve katılım bizleride fazlasıyla memnun etmiştir. Özellikle Sn. Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Ben geçtiğimiz seçimlerde Trabzon’da birçok vaatlerde bulundum. Ama bu seçimlerde sadece bir vaatte bulundum oda GÜMÜŞHANE STADI projesidir dedim. Bu durumu spor bakanımız ile görüştüm. En kısa zamanda bu projenin fizibilite çalışmaları başlayacaktır. Takipçisi olduğumu bilmenizi isterim. Bazı görsel ve yazılı basında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adımız telaffuz ediliyor. Bana ne görev verilirse yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Ama sizin yerel seçimlerde daha etkin olmanızı istiyorum. Sizin benim nezdimde referansınız önemli. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Tüm üye, Yönetim kurulu üyeleriniz ve hemşerilerime selamımı götürmenizi rica ediyorum.” dedi.

Federasyon Başkanı sn. Vahit OLGUN’un Sn. Bakanı Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kurtuluş günleri ve Nisan Ayında yapılacak olan tanıtım günlerine davet etti. Bakanda memnun olacağını ilettikten sonra fotoğraf çektirdikten sonra ziyaret sona erdi.

Artvin Valisi Hemşerimiz Sn. Yılmaz DORUK’u Ziyaret;

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü iken son valiler kararnamesi ile Artvin Valisi olan hemşerimiz Sn. Yılmaz DORUK federasyon yönetimini öğle yemeğinde ağırladı. Yemek sonrası DORUK’un makamında ziyaret devam etti. DORUK “ Çocuk yaşta çıktığım ve her ziyaretimde heyecan duyduğum güzel şehrimin insanları tarafından ziyaret edilmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Gümüşhane’ye gitmiş gibi heyecan içerisindeyim. Bir ayağımızda İstanbul’da olması dolayısıyla sizleri ve çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Tüm ekibinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Federasyon başkanı Sn. Vahit OLGUN ise; “Her platformda yanımızda olan ve Gümüşhane sevdalı bir hemşerimizin bu gibi önemli makamlarda olması bizleri gururlandırıyor. Ankaraya’ya geldiğimizde gidecek kapılarımızın olması bizleri rahat çalışmalar yapmamızı sağlıyor. Bizde İstanbul’da bulunan tüm hemşerilerimizin selamını sunuyor bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.  

Şubat ve Nisan aylarında yapılacak programlara davetten sonra ziyaret sona erdi.

Ankara GÜDEF’i Ziyaret;

İçişleri bakanlığı ziyaretinin ardından Ankara’da bulunan Gümüşhane Dernekler Federasyonuna geçildi. Federasyon başkanı sn. Hamdi ARSLAN ve yönetimiyle tanışma ve sıcak bir sohbetin ardından federasyon çalışmaları ve Konfederasyon kurma hazırlıkları hususunda fikir alışverişinde bulunuldu. Burada yapılan konuşmada Hamdi ARSLAN; “ İstanbul’da gibi büyük bir metropolde Gümüşhane’mizi temsil eden federasyonumuzun başkan ve yönetiminin bizleri ziyaret etmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Ankara’da Federasyon çatımız altında 30 civarında il derneğimiz bulunmaktadır. Ayrıca hemşerilerimizin kurduğu çeşitli platformlar vardır. Yıllara dayanan bu birliktelikler devam edecektir. ” dedi. İstanbul federasyon başkanı Sn. Vahit OLGUN ise; “ Bizlerde misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum. Bizlerde İstanbul’da 20 il derneği ve 120 civarında köy ve belde derneği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konfederasyon çalışmalarına en kısa zamanda başlamalı ve ülke genelinde bulunan tüm derneklerimizle büyük bir sinerji oluşturulmalıdır. Bu süreçte ne gerekiyorsa İstanbul’daki Gümüşhaneliler olarak gerekli çalışmaları yapmaya hazırız. İnşaallah yapılacak çalışmalar Gümüşhane’miz ve tüm hemşerilerimiz için hayırlı olur.” dedi.

En kısa zamanda konfederasyon ile ilgili buluşma temennisinin ardından ziyaret sone erdi.

Eski Adalet Bakanı Sn. M. Oltan SUNGURLU’yu ziyaret;

Federasyon yönetimi Gümüşhane’mizin gururu bakanımız Sn. Oltan SUNGURLU’yu ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Gümüşhane ve Türkiye siyaseti konuşuldu. Oltan sungurlu yaptığı konuşmada; “ Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Hemşerilerimin olduğu her platform ve başarıları beni ziyedesiyle memnun ediyor. Özellikle yerelde il ve ilçe belediye başkanlarımızın başarıları bana da geliyor. Hepsini başarılı buluyorum. Ama her başarının kıskanılması normaldir. Ben Gümüşhane’ye mektup diye kaleme aldığım kitapta da yazdım. Siyasilerden beklenen herşeyin yerine getirilmesi mümkün değildir. Bazen onlarıda hoş görmek gerektiğine inanıyorum. Bizim dönemimiz gibi her istenilenin yerine getirilmesi zor görünüyor.” dedi. Vahit OLGUN ise; “ Siz Gümüşhane ve hemşerilerimiz için yaptıklarınız göz önüne alındığında çıtayı çok yükseltmişsiniz. Hemşerilerimiz diğerlerini olarak sizin yaptıklarınızla değerlendiriyor. Türkiye’ye malolmuş bir kişisiniz. Her zaman önümüzde bir örnek ve abisiniz. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Federasyon Başkanı sn. Vahit OLGUN bakanımız sn. Oltan SUNGURLU’yu Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kurtuluş günleri ve Nisan Ayında yapılacak olan tanıtım günlerine davet sonra ziyaret sona erdi.

Akparti Etik Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemalettin AYDIN’ı Ziyaret;

Akparti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Federasyon çalışmaları, Yerel siyaset, İstanbul Siyaseti, Şubat ve Nisan aylarında yapılacak programlar konuşuldu. Karşılıklı tebrik ve başarı dileklerinin ardından ziyaret sona erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:56
Güneş 04:48
Öğle 12:25
İkindi 16:22
Akşam 19:51
Yatsı 21:35