banner333

banner309

GÜSİAD, Esenyurt'da Temel Atıyor !

GÜSİAD ile Gümüşhane Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Esenyurt Projesinin temelini 5 Temmuz 2013 tarihinde birlikte atıyorlar.

Dernek 03.07.2013, 15:21
GÜSİAD, Esenyurt'da Temel Atıyor !
banner400
GÜSİAD,  tarafından İstanbul-Esenyurt'ta yapılması planlana çok amaçlı tesis için  temel atma programı yapıyor. Törene  GÜSİAD  Genel başkanı Prof.Dr. Kenan Aydın üyelerini ve hemşerilerini beklediğini ifade eden bir basın bülteni yayınladı.  

Değerli Gümüşhaneliler, Değerli Hemşehrilerim,

malumlarınız olduğu üzere, toplumların kalkınmasında en önemli etken eğitilmiş insan gücüdür. Çünkü diğer üretim faktörlerini bulan bir araya getiren ve üretime sokan hep insandır. İnsanı çekerseniz geriye hiçbir şey kalmaz.  Günümüzde işletmeler bu yetişmiş insan gücünü entelektüel sermaye kapsamında değerlendirmektedirler.  Bir başka ifade ile yetişmiş insan gücü önemli bir varlık olarak değerlendirilmektedir. GÜSİAD olarak eğitimi her zaman önceliklerimiz arasında gördük.  Bugün de eğitime katkı sağlayabileceğine inandığımız çok önemli bir projede siz değerli hemşehrilerimizle beraberiz.  Bu projeyi gelecek nesillerimize bir hediye olarak hep beraber bırakmak istiyoruz. Bu projede gönlü zengin olan herkesin payının olmasını dileriz.

2013 Yılı başından beri Esenyurt’ta bulunan arsamız üzerine gerçekleştirmeyi planladığımız proje üzerinde çalışmaktayız. Projenin bulunduğu aşama ile yapılan ve yapılacak çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

  1. Daha önceki açıklamalarımızda da belirtildiği üzere, Esenyurt’ta bulunan ve mülkiyeti GÜSİAD ile Gümüşhane Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne ait olan arsa, Basri ERDOĞAN ve kardeşleri tarafından bölgede kurulan Gümüşkent Yapı Kooperatifi üzerinden derneklerimize intikal ettirilmiştir.
  2. Arsanın derneklerimize kazandırılması sürecinde gösterdikleri fedakârlık ve destek nedeniyle Esenyurt Belediye Başkanı hemşehrimiz Sn. Necmi Kadıoğlu ile Sn. Basri ERDOĞAN ve kardeşlerine bir kez daha teşekkür etmek isteriz.
  3. Hazırlanan proje, yaklaşık 3.500m2 inşaat alanına ve otopark, market, öğrenci yurdu ile ofis ve diğer sosyal hizmet amaçlı birimlerden oluşacaktır. 2013 yılı sonuna kadar projenin kaba inşaatının tamamlanması planlanmaktadır.
  4. Proje tamamen hemşehrilerimizin katkılarıyla gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda hemşehrilerimizin her türlü inşaat malzemesi ile nakti katkıları beklenmektedir.
  5. Projenin realize edilebilmesi amacıyla 50’nin üzerinde işadamı hemşehrimizden destek talep edilmektedir. Bu sayının daha da artacağı tahmin edilmektedir.
  6. Şu ana kadar projemize bizzat destek veren ya da taahhütte bulunan Sn. Necmi KADIOĞLU, Sn. Muammer Beyaz, Sn. Sami BOZKIR, Sn. Cahit Karakullukçu, Sn. Celal AKIN, Sn. Ata PAŞABEYOĞLU,  Sn. Ali GÜL, Sn. Bayram EZBER, Sn. Temel SÖĞÜT, Sn. Tamer ÜNSAL, Sn. İsmet BALTA, Sn. Serkan KAYA, Sn. Kemalettin POLAT ve Sn. Yalçın AYDIN’a teşekkür ederiz.
  7. Projenin hafriyatı alınmış, temel ve subasmanlar yapılmış ve tabliye betonu atılacaktır.  Bu aşamada Belediye başkanı hemşehrimiz Sn. Necmi KADIOĞLU’nun da katılımı ile bir temel atma töreni düzenlenecektir. Temel atma töreni aşağıda belirtilen yer ve saatte yapılacaktır.

Törene katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Katılımınızı bekleriz. Saygılarımızla.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49