banner333

banner309

GÜSEV,Burs Verdiği Öğrencileri Ağırladı!

Gümüşhane Eğitim ve Sağlık Vakfı (GÜSEV)Burs verdiği öğrenciler ile tanışma ve sorunları ile yakından ilgilenmek amacıyla İstanbul Topkapı Panorama 1453’te yemekli bir toplantıda İstanbul’dan katılan öğrencileri ağırladı.

Dernek 22.03.2013, 18:08
GÜSEV,Burs Verdiği Öğrencileri Ağırladı!
banner400
GÜSEV Yönetimi ve Öğrenciler buluştu

Toplantıya Güsev Mütevelli heyeti Başkanı H.Osman Akgül, Güsev Başkanı Vahit Olgun, Güsev Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin Köse, Rıza Karamanlı, Aydın Delibaş, Birol Hayal, Av. Ferhat Karagöz, Recep Akyol, Keramettin Baylan, Kurban Karagöz ve Recep Akgül katılırken, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde okuyan, Köseli, Kelkitli, Şiranlı, Torullu, Kürtünlü ve Gümüşhaneli yaklaşık 50 öğrenci katıldı.

Osman Akgül; Amacımız geleceğe daha iyi nesiller yetiştirmek

Samimi bir havada geçen ve yenen yemeğin ardından, Toplantı salonuna geçilerek öğrencileri ile hasbihal edildi. Burada öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Vakfın Mütevelli heyeti Başkanı ve İstaç AŞ. Genel Müdürü H. Osman Akgül, Bizler zor zamanlarda öğrencilik yaptık iletişimin ve ulaşımın bugünkü kadar olmadığını söyledi. Akgül, O zor şartlara rağmen bu gün buralara geldik, Sizlerin daha iyi yerlere gelmesi için ve donanımlı ve iyi bir nesil yetiştirmek için elimizden gelen gayreti ve desteği sizlere vermenin çabası içindeyiz diyen Akgül, Bugün Gümüşhanelilerin Önemli yerlerde olduğunu Türkiye’yi idare eden Kadroların Manevi büyüğümüz İslam Alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin Dergahından yetişen ve o sinsileden gelenler olduğunu söyledi. Akgül, Gümüşhaneli Üniversiteli öğrencilere tavsiyelerde bulunurken, Gümüşhanelinin okumaktan başka çaresi yoktur, ancak mutlaka bir sosyal etkinlik oluşturun ve içerisinde olun bu size özgüven kazandırır dedi.

Vahit Olgun; Bursların 5.Taksitlerini yatırdık

Güsev Başkanı Vahit Olgun ise Vakıf olarak Burs verdiğimiz Öğrenciler ile bir araya gelmemizdeki amacımız, sizler ile tanışmak sorunlarını dinlemek ve sizlerin görüşlerinizi dinlemek istiyoruz dedi. Olgun, Burslar hakkında bilgi verirken, Vakfımız bildiğiniz gibi yeni kurulmasına rağmen bu yıl öğrencilerimize vadettiğimiz bursların 5. taksitlerini hesaplarına elhamdülillah yatırdıklarını belirtirken bundan sonra diğer illerde okuyan burs verdiğimiz öğrencilerimiz ile bu tür tanışma toplantılarının devam edeceğini söyleyerek öğrencilere başarılar diledi.

Şahin Köse; Öğrencileri Sempozyuma davet etti

Güsev Yönetim Kurulu üyesi ce Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse ise yaptığı kısa konuşmasında öğrenciler ile tanışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerini Haziran’da yapılacak Güsev ile Bağcılar Belediye’sini ortaklaşa Organize edeceği Gümüşhane’nin manevi dinamiklerinden 19. YY. Mutasavvıf Alimlerinden Sultan Abdulhamit’e yakınlığı ile bilinen Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin doğumunun 200. Yılı dolayısıyla Bağcılarda düzenlenecek Uluslararası Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Sempozyumu hakkında bilgi vererek kendilerini bu sempozyuma davet etti.
Gümüşhaneli öğrenciler tek tek söz alarak yapılan tanışma faslının ardından  görüşlerini aktararak bizlere burs desteği sağlayan ve bugün burada tüm Gümüşhane’li öğrencilerin birbirleriyle tanışmalarına ve kaynaşmalarına  fırsatı sunan  Güsev’e ve yöneticilerine teşekkür ettiler.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48