Siyaset:
Cihan Pektaş, Geleneksel 5. Palamut Toplama Şenliği'nde!
banner254

 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) "Geleneksel 5. Palamut Toplama Şenliği" düzenlendi.

 

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, Gümüşhane Milletvekili  Cihan Pektaş Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Geleneksel 5. Palamut Toplama Şenliğine iştirak etti ve Genç Fidanlarla Buluştu.

 

Pektaş Yapmış olduğu konuşmada; ''Birincisi burada genç fidanlarımızı, gençlerimizi yetiştirip onların orman sevgisini artırmak, ikincisi de ağaçlarımızdan elde ettiğimiz tohumları Ülkemizin başka yerlerinde değerlendirip onların tekrar ağaç olmasını sağlamaktır. Ormanlarımız bizim ve Nesillerimizin geleceğidir. Ormanlar bizim ak ciğerlerimizdir dolayısıyla bizim mevcut ormanlarımızı rehabilite edip orman varlığımızı da artırmamız gerekmektedir. Ülkemizde bu yönde ciddi çalışmalarımız vardır. Bu gün burada yapılan şenliğin bir diğer amacıda genç nesillerimize orman varlığımızı artırmaya yönelik heyecan aşılamaktır. ''ifadelerini kullandı.

 

Şenlik alanında 115 türden 10 bini aşkın ağaç bulunuyor. Etkinliğe katılan çocuklar ağaçlardan dökülen meşe palamutlarını topladılar. Şenlikte ayrıca halk oyunları gösterisi sunuldu.Kelkit Haber Tv

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye...
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye geldi

Haberi Oku