Salyazı Havaalanı 3 bin metre uzunluğunda piste sahip olacak
banner254

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen Salyazı Havaalanının 50 metre genişliğinde, 3 bin metre uzunluğunda piste sahip olacağını söyledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Gümüşhane’de güzel gelişmeler olduğunu vurgulayan Vali Memiş, Salyazı havaalanıyla ilgili çeşitli bilgiler aktardı.

“Ulaştırma Bakanlığından ekip gelecek”

Başbakan Yıldırım’ın müjdesinin ardından gecikmeksizin Ulaştırma Bakanlığı ile irtibata geçerek konunun sorumlusu olan Müsteşar Yardımcısıyla görüştüğünü kaydeden Vali Memiş, “Nasipse bir iki hafta içinde Salyazı Havaalanı için bir ekip gönderecek. Şuanki pistimiz 35 metre genişliğinde, bin 113 metre uzunluğunda. Bu pist 3 bin metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde yapılacak. Buna ilişkin kamulaştırma ve diğer işlemlere başlayacağız. Bu bizim için çok önemli” dedi.

“Pekün tünel ayrı ihale edilecek, yolu ayrı ihale edilecek”

Gümüşhane’den Salyazı havaalanına ulaşımı sağlamak için Karayolları ile ön görüşmeyi de yaptığını, Karayolların’dan Gümüşhane’den en geç 20 dakika içerisinde havaalanına ulaşmak üzere güzergah belirlenmesini istediklerini ifade eden Vali Memiş, “Dünya ile iletişimizi o havaalanı sağlayacak. Zigana tünelinin bitmesiyle Trabzon’a daha da kısa sürede ulaşacağız. Şiran-Kelkit hattının da duble yol olarak Salyazı’ya ulaşması için girişimlerimiz başladı. Gümüşhane-Kelkit arası 250 milyon TL bedelle ihale ediliyor. Bu hafta ihalesi yapılacaktı ancak Pekün tüneliyle ilgili proje çalışmasında teknik bir durum var. Onu henüz aşamadılar. Onun için gecikme yaşanmaması için tünele kadar olan kısım ihale edilecek. Tünel ayrıca ihale edilecek. Bunları anlatmamın sebebi: Ticaret ve sanayi demek ulaşım demektir. Bizim damarlarımızı açmamız lazım. By-Pass olması lazım bu kentin. Bunlar büyük yatırımlar” diye konuştu.Gümüşkoza Gazetesi - www.gumuskoza.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Sivil Toplum Basın Açıklaması
Ak Parti İl Başkanı Sn. Celalettin KÖSE toplumda farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlenen “Yılın...

Haberi Oku