banner333

banner309

LEFA’dan muhteşem gala gecesi

İstanbul’da Lokman Ergen Futbol Akademisi (LEFA) tarafından organize edilen ve açılışını eski milli futbolcu, Beşiktaş ve Trabzonspor’da Teknik Direktörlük yapmış Gümüşhane’nin değeri Ziya Doğan’ın yaptığı Marmara Bölgesi Gümüşhaneliler Futbol Turnuvası sona erdi.

Spor 23.02.2019, 23:06 23.02.2019, 23:41
LEFA’dan muhteşem gala gecesi
banner400

İstanbul Sancaktepe ilçesindeki Lokman Ergen Spor Tesislerinde büyük bir coşku ve katılımla yapılan turnuvanın ödül, kupa ve plaket töreni İstanbul boğazında vapurda yapıldı.

İstanbul’dan Kocaeli’ye 18 dernek, köy ve futbol takımının katılım sağladığı, 300’ü aşkın gencin ter döktüğü turnuvayı, 5 bini aşkın hemşerimiz takip etmişti.

Ödül, Kupa ve Plaket Töreni İstanbul Boğazında Vapurda Yapıldı

Turnuva Organizatörü Lokman Ergen Futbol Akademesi sahibi, Lisanslı Futbol Antrenörü, Spor Uzmanı ve Beden Eğitimi Öğretmenlik Bölüm Mezunu hemşerimiz Lokman Ergen, klasik bir futbol turnuvasından ziyade profesyonel bir gala gecesiyle muhteşem bir finale imza attı.

Üsküdar Belediyesinden alınan Valide Sultan Gemisiyle Boğaz turuyla yemekli organizasyonla turnuvanın ödül, plaket ve kupa töreni gerçekleşti.

Turnuvaya katılan takımlar ile, köy, belde, ilçe, il dernek başkanları, Şidef ve Güdef Başkanları ile bürokratlardan müteşekkil 400’ü aşkın hemşerimizin katılım sağladığı gala gecesinde söz alan turnuva organizatörü Lokman Ergen, hemşerilerinin birlik beraberliği için bu turnuvayı gerçekleştirdiğini ve amacının Kaynaşma olduğunu, gerek turnuva süreci ve gerekse bu gala gecesiyle kaynaşma amacının gerçekleşmiş olduğu, bundan da çok mutluluk duyduğunu belirterek gerek turnuva aşamasına destek veren gerekse vapurun tahsisini sağlayan GÜDEF Başkanı Vahit Olgun’a teşekkür etti. Ergen, turnuva aşamasına destek veren ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya’ya, katılım sağlayan, emek veren takım ve futbolculara, organize komitesine, turnuvanın her tür yazışma ve bilişim işini organize eden Serhat Akman’a, desteklerini esirgemeyen GÜDEF Başkan Yardımcısı Aydın Yıldız’a, yine turnuvaya destek veren ve hemşerilere ulaşmasını sağlayan GÜDEF Derneklerden Sorumlu Teşkilat Başkanı Av. Yunus Akçay’a ayrı ayrı teşekkür ederek, daha büyük ve daha güzel organizasyonlarda buluşmak istediğini söyledi.

Sonrasında komite başkanı Osman Kaya’nın, Güdef Teşkilat Başkanı Av. Yunus Akçay’ın, ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya’nın, GÜDEF Başkanı Vahit Olgun’un söz alarak birlik beraberlik ve dayanışma vurgusu yaparak, turnuva sürecini muhteşem bir gala gecesiyle taçlandıran Lokman Ergen’e teşekkür etti.

Program, ödül, kupa, madalyalar ile plaketlerin takdimi ile devam etti.

Değişik kategorilerde 52 plaket takdim edilen, birinci, ikinci ve üçüncü takımlara kupaların verildiği yine bu takım futbolcularına madalyaların verildiği, gol kralına ödül verildiği gece de ayrıca Yağmurdereliler Dernek Başkanı Sadık Yazıcı tarafından da turnuva organizatörü Lokman Ergen’e u güzel organizasyona imza attığı ve hemşerileri bir araya getirdiği için plaket takdimi yapıldı.

Merkez Yayladere köyünün şampiyon olduğu turnuvada Köse Kayadibi Köy ikincilik, Merkez Söğütağıl Köyü ise üçüncülük ödülünü aldı. Bu takımlar dışında Merkez Akhisar, Merkez Akpınar, Kürtün Çayırçukur-Şendere, Torul Dağdibi, Gümüşhanespor Gadalar Taraftar Grubu, Kelkit Gültepe, Sancaktepe Gümüşhaneliler, Kelkit Güzyurdu, Şiran İnözü, Merkez Kabaköy, Merkez Kazantaş, Kelkit Söğütlü, Merkez Süle, Torul Platformu, Merkez Yağmurdere Vadisi futbol takımları turnuvaya katılım sağlamıştı. 

Bu takımların Dernek Başkan ve yöneticileri ile Kulüp Başkanları ile birlikte gala gecesine İstanbul Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Habip Aslan, Ümraniye Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Tahsin Söğüt, Göktürk Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Erdal Dallı, Ataşehir Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Ekrem Çiçek, Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Temel Olgun ve 400’ü aşkın hemşerimiz katılım sağladı.

Yemek faslı ile başlayan, konuşmalar ve ödül törenleriyle devam eden boğaz turu eşliğindeki gala gecesi, fotoğraf çekimleri ve özel sohbetler ile yaklaşık 2 saat sürerek başladığı yer olan Üsküdar İskelesinde sona erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51