banner333

banner309

Harun Cansız Akparti'den Adaylık Müracaatını Yaptı

İçişleri Bakanlığı’nda görev yapan Şiranlı hemşehrimiz Harun Cansız, 28. dönem milletvekili genel seçimi için AK Parti’den Gümüşhane milletvekili aday adaylığını açıkladı. Cansız aday adaylık başvurusunu AK Parti Genel Merkezine yaptı.

Siyaset 16.03.2023, 14:12
Harun Cansız Akparti'den Adaylık Müracaatını Yaptı
banner400

Başta muhtarlar ve sivil toplum temsilcileri olmak üzere, derdi-sıkıntısı veya yardıma ihtiyacı olan her hemşerisine Ankara’da kucak açan, onların sorunlarının hızlıca çözüme kavuşmasına katkı sağlayan önemli bir isim olarak bilinen Cansız müracaatının ardından bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı olarak ilan ettiği bu dönemde özelde Gümüşhane’ye, genelde ülkeye hizmet etmek adına elini değil gövdesini taşın altına koyduğunu ve böylesi kritik bir dönemde halkın hizmetkarı olmaya talip olduğunu kaydeden Cansız, “Gümüşhane’mizi ve siz değerli hemşerilerimizi otuz yılı aşkın süredir birçok kamu kurumunda, sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde, vakıflarda temsil etmeye ve sizlerin dertleri ile hemhal olmaya çalıştım. Artık memleketimizde sizler ile iç içe, el ele, gönül gönüle Gümüşhane’mizi birlikte yönetme vakti gelmiştir. Bu dönem birlik ve beraberliğimizin en üst seviyede olması gerektiği bir dönemdir. Amasız fakatsız tüm hemşerilerimize sımsıkı sarılacağız ve bu Türkiye yüzyılında içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlarımızı hüsrana uğratacağız. Şahsıma teveccüh göstererek bugüne dek yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında ismimi en üst sıraya taşıyan samimi desteğinizden dolayı siz değerli hemşerilerime can-ı gönülden şükranlarımı sunuyor, en kısa zamanda buluşmak dileğiyle sizleri yüce Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Henüz Ankara’da olduğunu çok kısa bir süre içerisinde memleketine gelerek hemşerileri ile hasret gidereceğini ifade eden ve Millî Görüş geleneğinden gelen Cansız, siyasi hayatına Refah Partisi Gençlik Kolları kurucu başkanı olarak 1992 yılında başlayıp ve 1994 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekilli Genel Seçimlerinde AK Parti 2. Bölge milletvekili aday adayı, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde ise AK Parti Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Cansız, evli ve dört çocuk babası.

Harun Cansız kimdir? 

1974 yılında Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Bahçeli (Aşağı Gersut) Köyünde dünyaya gelen CANSIZ, tahsil hayatını Ankara’da, vatani görevini ise Malatya’da tamamlamıştır. Ankara ili Keçiören ilçesinde Cansızoğlu İnşaat ve Emlak Ofisi’nde yönetici ve gayrimenkul danışmanı olarak 1992 yılında iş hayatına başlamış 1997 yılına kadar bu mesleğini sürdürmüştür. CANSIZ 1997 yılında Altındağ Belediye Başkanlığında kamu görevine başlamış ve 2005 yılına kadar Altındağ Belediye Başkanlığının farklı birimlerinde sırasıyla icra memuru, memur, şef, yönetici, genel koordinatör ve başkan danışmanı olarak görev yapmıştır. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı emrine naklen atanan CANSIZ, sırasıyla Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Kontrolörler Başkanlığında görev yapmıştır. İş ve meslek hayatında birçok başarı belgesine ve maaş ödülüne sahip olan CANSIZ, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilli Genel Seçimlerinde Gümüşhane Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden ayrılmıştır. 

1992 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV) yönetim kurulu üyeliği ile cemiyet hayatına başlayan CANSIZ, 1994 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. 1997 yılında Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Ankara-Altındağ şubesi kurucu üyeliği, yönetim kurulu üyeliği ve genel merkez üst kurul delegeliği yapan CANSIZ, 1999 yılına kadar bu görevlerini sürdürmüştür. 1999 yılında Altındağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyeliğine seçilen CANSIZ, sırasıyla muhasip, kulüp müdürü ve başkanlık yapmıştır. 2001-2002 futbol sezonunda Altındağ Belediyespor Futbol Takımının Amatör Liginden 3. Profesyonel Ligine namağlup Grup şampiyonu, namağlup Ankara şampiyonu ve namağlup Türkiye şampiyonu olarak yükselmesinden dolayı 2001-2002 yılı En Başarılı Spor Yöneticisi Ödülünü almıştır. 2002 yılında Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yönetim kurulu üyeliğine seçilen CANSIZ 2004 yılına kadar mali genel sekreterlik yapmıştır. Milli ve manevi hassasiyetlere sahip Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Medya Platformu Başkanlığına 2015 yılında seçilen CANSIZ 2017 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. Ülke ve dünya gündemini yakından takip etmek, milletimize devletimize ve dünya genelindeki tüm mazlumlara faydalı olabilmek için bakanlar, milletvekilleri, bakan yardımcıları, mülki idare amirleri, rektörler, üst düzey bürokratlar, emniyet müdürleri, şairler, yazarlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, medya mensupları, siyasetçiler, toplumun ileri gelen kanaat önderleri ile gönül insanlarının içinde bulunduğu 1024 kişiden oluşan milli ve manevi hassasiyetlere sahip ASIMIN NESLİ PLATFORMUNUN kurucularından olan CANSIZ 30 Mayıs 2015 tarihinden beri bu platformun yöneticiliğini yapmaktadır. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:06
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:42