banner333

banner309

Gümüşhane STK'larından MHP'li Adaylara Destek

Gümüşhaneli MHP milletvekili adayları, İstanbul'daki hemşerileri ile, Gümüşhaneli Sivil Toplum Kuruluşları MHP'li Milletvekili Adayı Hemşerilerine Destek Toplantısın da bir araya geldi.

Siyaset 16.10.2015, 12:09 16.10.2015, 12:11
Gümüşhane STK'larından MHP'li Adaylara Destek
banner400
Gümüşhane Dernekler Federasyonu GÜDEF ve Gümüşhane STK'larının öncülüğünde Levent Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, MHP MYK Üyesi Musa Küçük, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş,  MHP İstanbul İl Yöneticisi Nafız Küçük, MHP İstanbul İl Yöneticisi Güven Adıgüzel, MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, MHP Gümüşhane Milletvekili Adayı Kamil Kılıç ve MHP İstanbul milletvekili adayları Selçuk Şişman, Elif Gonca Akdemir, Mehmet Kılıç, Sabri Şenel, MHP Ankara milletvekili adayı Rubil Gökdemir  ve İstanbul'daki Gümüşhaneliler katıldı. Programı se, Giyad Kurucu Başkanı Yüksel Yalçın sundu. 
Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda; Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Yönetim Kurulu Prof. Dr. Kenan Aydın, İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Tahsin Söğüt, Şekav YK Üyesi ve Güsiad başkan vekili Muammer Beyaz, İSGÜYAD-İstanbul Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Habip Aslan, Tuzla Gümüşhaneller Dernek Başkanı Hacı Öztürk, Torul Platformu Başkanı Selami Üçüncüoğlu,  GÜDEF Genel Başkan Vekili Ali Ağaç, GÜDEF Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Balta, Remzi İlhan, M. Akif Kaya, Nejdet Karaman, Kamil Koç, Yüksel Demir, Muammer Korçil, GÜDEF Gençlik Kolları Başkan Vekili Ömer Topuz, GÜDEF Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sedat Demir, GÜDEF Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Cengiz Ay, MHP İstanbu İl Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Beyaz, Erol Gül, Osman Demir, Nafız Küçük, Gümüşhanespor Eski Başkanı Ertuğrul Şen, Ülkütek İstanbul YK üyeleri Recai Alp, Hüseyin Cafer Gül, Kağıthane Mahallesi Gümüşhaneli Muhtarları, Kökgenç Başkanı Mustafa Yıldırım, İsgüyad Başkan yardımcısı Serkan Yeşilyurt ve Cengiz Ağaç,Avcuılar Gümüşhaneliler Dernek YK Üyesi Mahi Koç, Giyad Danışma Kurulu Üyeleri Murat Gündüz ve Özgür Beyaz,GÜYAD Hanımlar Komisyon Başkanı Melek Çubukçu,  İstanbuldaki Gümüşhane il ilçe ve Köy Dernek Başkanları Yönetim Kurulu Üyeleri ve temsilcileri ile hazır bulundu.
Farklı siyasi görüştekiler Gümüşhaneliler hemşerileri için MHP'de birleşti. 
Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından başlayan programda, Milletvekili adayları tek tek davetlilere tanıtıldı.
Toplantıda konuşan STK Başkan ve temsilcileri, MHP'den aday olan tüm hemşerilerine destek verdiklerini belirtiler.  Gümüşhaneli STK Temsilcileri, "Farklı siyasi görüşlerde olsak da hemşerilerimiz için MHP'de birleştik. Adaylarımızı destekliyoruz ve mecliste görmek istiyoruz." ortak görüşünü açıkladılar.

Programda İstanbuldan aday olan Gümüşhaneli Milletvekili adayları; Sabri Şenel, Elif Gonca Akdeniz, Mehmet Kılıç, Selçuk Şişman, Ankaradan Aday olan Rubil Gökdemir, Gümüşhaneden aday olan Kamil Kılıç ve Gümüşhane Milletvekili ve aynı zamanda Gümüşhaneden yeniden aday Mustafa Canlı tek tek kürsü alarak 1 kasımda yapılacak seçimlerdeki beklentilerini anlatarak hemşerilerinden destek  istediler.   
Gecede bir konuşma yapan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Suyunun, yiğidinin mert olduğu insanlarla bir aradayız. Kendilerinden hariç insanların varlığından da haberdar olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin çok kıymetli Gümüşhaneli vekil adayı kardeşlerimiz, farklı siyasi görüşte Gümüşhaneli kardeşlerimizin incinebileceği, kırılabileceği hiçbir değerlendirmede bulunmadılar. O suyu sert olan, yiğidi mert olan Gümüşhanelinin üstüne ne düşer? Kendi memleketlerine kıymet veren Milliyetçi Hareket Partililere destek vermek düşer" dedi.

MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı da şunları söyledi:
Gümüşhane insanı milliyetçi, vatansever, özüne, dinine, maneviyatına, temel değerlerine bağlı ve Türk toplumunun özünü kendi yüreğinde toplayan bir küçük Anadolu kenti. Ama yüreği büyük olan bir kent. Seçim çalışmaları dolayısıyla halkın arasındayız. Halka gidiyoruz, kucaklaşıyoruz. 
Milliyetçi Hareket Partisi'nin hükümet kurma konusundaki tavrını lütfen eleştirmeyin. Olan olayları şöyle bir analiz ettiğiniz zaman, Milliyetçi Hareket Partisi'nin çok da suçlu olduğu söylenemez. Geldiğimiz noktada hangi iradenin son noktaya gittiğini toplum çok iyi görüyor. Şöyle üstü kapalı bunu değerlendirmeye almanızı istiyorum. Gezdiğimiz yerlerde bu soruyla çok sık karşılaşıyoruz, cevap veriyoruz.dedi
Toplantının organizasyonunu gerçekleştiren MHP MYK Üyesi Musa Küçük de, "Umduğumuzun ötesinde bir destek sağladınız. Yola çıkan milletvekili adaylarımızı mahcup etmeyeceksiniz. Sandıkta da gereğini yapacaksınız. Gümüşhaneli bu arkadaşlarımızı inşallah Meclis'e taşıyacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51