banner333

banner309

GTSO Başkanı İsmail Akçay: "Demokrasi vazgeçilmezimizdir"

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 15 Temmuz darbe girişimine karşı TOBB önderliğinde ve 365 oda ve borsa ile birlikte aynı anda ortak bir basın açıklaması yaptı.

Siyaset 19.07.2016, 14:20 19.07.2016, 14:37
GTSO Başkanı İsmail Akçay: "Demokrasi vazgeçilmezimizdir"
banner400

Darbe girişimi haberleri çıktıktan sonra oda, borsa camiası olarak tepki koyduklarını belirten İsmail Akçay, "Hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur"dedi. 

Darbe girişimine karşı direnen, başta emniyet görevlileri olmak üzere, TSK'nın şerefli mensuplarına teşekkür eden Akçay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta hevesleri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi ünvanını  bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Allah'a şükür milletimizin sağduyusu,feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü, bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi Millet yapan unsur budur.
 

"Daha fazla istihdam sağlama zamanı"


Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.
Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, Milletimizden, Devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.
Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, Ülkemiz ve Milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi  büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün " Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak ; Ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki, birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.
 
Bu vesileyle halkın iradesi dışında, hiç bir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve Ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, Ülkemize ve Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52