banner333

banner309

Çimen: Ak Parti'nin Sahibi Millettir !

Ak Parti Gümüşhane il Başkanı Ercan Çimen Ak Parti'nin 12.kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Siyaset 14.08.2013, 10:57
Çimen: Ak Parti'nin Sahibi Millettir !
banner400

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti’nin 12 yıldır sadece millete dayanarak büyük bir azimle gerçekleştirdiği köklü değişimlerin ‘Büyük Türkiye İdeali’ni hayata geçirmeye yönelik olduğunu belirterek, AK iktidarın kesintisiz 10 kusur yıllık iktidar döneminin ardından gündeme getirilmeye çalışılan bazı semptomların 2023 hedefine kilitlenen ‘Yeni Büyük Türkiye’nin son sancıları olduğunu söyledi.

AK Parti’nin 12. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınlayan Başkan Çimen,  AK Parti’nin kökü mazide olan bir ulu çınar olduğunun altını çizdi. AK Parti Davası’na gönül vermiş tüm AK Kadroları selamlayan Çimen,” 14 Ağustos 2001’den bugüne kadar AK Parti Teşkilatı’nda görev almış, kurucularımızdan, il başkanlarımıza, Milletvekillerimiz’den, Belediye Başkanlarımız’a, İlçe ve Belde Başkanlarımız’dan yönetim kurulu üyelerimize, mahalle, belde, köy temsilcilerimizden, sandık müşahitlerine kadar tüm gönüldaşlarımı bu anlamlı yıldönümümüzde yürekten ve muhabbetle selamlıyorum.” ifadeleriyle başladığı sözlerini, “AK Parti’nin alnı ak, yüreği ak, Gümüşhane’yi adeta bir anne şefkatiyle, hanım nezaketiyle bir nakış gibi işleyen ve yürekleri millet sevdasıyla çarpan hanım kardeşlerime, kadın kollarımızın tüm mensuplarına bugün bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diyerek taçlandırdı.

Açıklamasında, AK Parti Gençlik Kolları’na da anlamlı ifadelerle seslenen Başkan Çimen, "Siz AK Gençler, AK Teşkilat’ın alnı ak, yüreği ak, bahtı ak geçleri, sizleri de en derin şükranlarımla buradan muhabbetle selamlıyor, teşkilatlarımızda görev yapmış, kendileriyle birlikte yol aldığımız, bugün aramızda bulunmayan ahirete irtihal etmiş kardeşlerimi de bu vesileyle bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

Türkiye’nin bundan 12 yıl önce her açıdan çok vahim bir tablonun eşiğinde bulunduğunu hatırlatan Çimen, AK Parti’nin dayandığı temel felsefenin ve ruh köklerinin binlerce yıllık bir tarihi birikimi, tecrübe ve ilhamı tevarüs ettirerek, milletin selametine, huzur ve güvenine kısa sayılacak 1o kusur yılda muvaffak olduğunun özellikle altını çizerek, “Bu muvaffakiyet için Cenab-Hak’a hamd ve şükrediyoruz” dedi.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne dek tek gayelerinin memleketin her köşesindeki her çocuğun, her gencin, her anne ve babanın gözündeki ışığı çoğaltmak için gayretle çalışmak olduğunu vurgulayan Çimen, bu yıl 200’üncü doğum yılını coşkuyla kutladığımız İslam İrfanı’nın son büyük simalarından Ahmet Ziyaüddin-i Gümüşhanevi Hazretleri’nin, ‘Esas olan hizmettir. İnsan hizmet ettikçe himmete mazhar olur, izzet bulur; Böylece hem dünya hem de ahiret saadetine erişir’ sözlerini hatırlatarak meselenin esasını ortaya koydu.

 Başkan Çimen,10,5 yıllık iktidarları süresince demokrasiyi, milli iradeyi, milletin söz ve kararını yüceltmek, güçlendirmek için sürekli gayret gösterdiklerini, Türkiye'de artık buradan geriye gidiş olmadığını belirterek, "Türkiye'nin istikametini milli irade belirler. Türkiye'nin rotasını sadece ve sadece millet çizer. Ne medya, ne sosyal medya, ne sermaye ne de terörize edilen sokaklar değil; Türkiye’nin geleceğini sadece millet, sadece sandık belirler" dedi.

 Millete hizmetkârlar topluluğunun kurduğu AK Parti’nin kuruluşun 12. yıl dönümünde ilk günkü kadar heyecanlı olduklarını belirten Çimen, “12 yıl önce, vatan toprağının her karışında yaşayan, her bir aziz kardeşimizin başı dik, karnı tok olsun, bu necip milletin mensupları dünyada onurlu bir yere sahip olsun diye yola çıkmış AK Kadrolar, Kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olmuştur. Biz üstünlerin hukukunun değil hukukun üstünlüğünün hakim olması için yola çıktık. Bugün gelinen noktada, Türkiye için büyük reformları gerçekleştirebilmiş, şehrimiz için daha düne kadar hayal bile edilemeyen dev projeleri tek tek hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Türkiye sevdalısı liderimiz, dünya lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, milletimize, şehrimize hizmeti sevda bilerek tarihe ve bütün insanlığa karşı sorumlu olarak çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

AK Parti’nin bir millet hareketi olduğunu özellikle ifade eden Çimen, “Bu partinin hamurunu millet yoğurmuştur. Kumaşını bu millet dokumuştur. Bu parti milletle kurduğu gönül bağlarını sürdürdüğü sürece, bu millete hizmetkâr olmaya devam edecektir. 12 yıl önce bugün, milletimiz yolsuzluk, vesayet, yoksulluk karanlığına ‘dur’ dedi. Demokrasiye, refaha, saygınlığa ve aydınlığa ‘geç’ dedi. 12 yıldır milletin yanında, içinde ve hizmetinde olduk, bir kere olsun millete, milletin emanetine sırt çevirmedik. 12 yılda AK Parti milletimiz için yol oldu, köprü oldu, okul oldu, üniversite oldu, hastane oldu. Bu millet bize inandı, güvendi ve destek verdi, biz de bu millete inanıyor, güveniyor ve hizmet etmeye devam ediyoruz. 14 Ağustos 2001’deki heyecanla, ilk günkü azim ve inançla bizlere verilen büyük sorumluluğun idrakinde olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yolumuz hep açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.” İfadeleriyle sözlerine son verdi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52