banner333

banner309

BBP'li Taşkın'dan Sert Açıklama

Büyük Birlik Partisi(BBP) Gümüşhane İl Başkanı Rıdvan Taşkın yaptığı yazılı açıklama ile ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına, tepki gösterdi.

Siyaset 13.12.2017, 12:24
BBP'li Taşkın'dan Sert Açıklama
banner400

Büyük Birlik Partisi(BBP) Gümüşhane İl Başkanı Rıdvan Taşkın yaptığı yazılı açıklama ile ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına, tepki gösterdi.

İl Başkanlığı binasında basın açıklaması yapan Taşkın, emperyalist ABD’nin Kudüs üzerindeki alçak emellerinin asla kabul edilebilir bir yanı olmadığını, , İla-yı Kelimetullah ve Nizam-ı Alem davasının neferleri olarak Haçın karşısında, Hilalin gölgesinde olacaklarını söyledi.

Kudüs, İşgalci İsrail ve İşbirlikçilerine Mezar Olacak

Bugün sadece Türkiye değil, tüm İslam dünyasının kırmızı çizgisi olarak ifade edilmesi gereken Kudüs üzerinden, haç ile hilalin kavgası tekrar gün yüzüne çıkartılmış olduğuna dikkat çeken Taşkın, “Sözde dost görünen ABD hükümetinin gerçek yüzü, çok geçmeden yeniden gün ışığında kendisini göstermiştir. Gaflet içerisindeki bazı Müslüman ülkelerinin halen bu konuya tepkisiz kalması da anlaşılabilir bir durum değildir. Millet ve devlet olarak, bu konudaki hassasiyetimiz her ne kadar tüm çevrelerce bilinse de, çizgilerimizin ötesine geçmek için haçlı zihniyeti harekete geçmiştir. Ancak bilinmelidir ki, bu dava sadece Filistin’in davası değildir. Bu dava ezelden başlayıp ebede kadar sürecek olan, Hakk’ın davasıdır. Olası bir işgal hareketinde, Kızıl Deniz Firavuna nasıl mezar olduysa, Kudüs’te işgalci İsrail ve işbirlikçilerine mezar olacaktır. Devletimiz bu konuyla ilgili tüm yaptırımları yapmaya nasıl ki hazırsa, bizlerde alperenler olarak, İla-yı Kelimetullah ve Nizam-ı Alem davasının neferleri olarak, Haçın karşısında, Hilalin gölgesinde olacağız!” dedi.

Filistin’in Yanındayız

BBP’nin kurulduğu günden bu yana nerede bir mazlum varsa onun yanında nerede de bir zalim varsa onun karşısında olduğuna vurgu yapan Taşkın, “Bugün de İslam âleminin en kutsallarından biri olan Kudüs meselesinde Filistin Devleti başta olmak üzere bu hassasiyeti gösteren tüm İslam Aleminin yanındayız. Emperyalist ve küresel Amerika Birleşik Devletlerinin, siyonist ve terörist İsrail’in sonuna kadar karşısında olacağımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum. Tüm Müslüman ülkelerin bir ve beraber olarak Kudüs’e sahip çıkması ve en sert şekilde tepkilerini ortaya koyması gerekmektedir” diye konuştu.

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48