banner333

banner309

Ali Ateş: Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir, bizim için asılolan ülkemiz ve ülkümüzdür

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkanlık Divanı tarafından görevden alınan MHP Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, bu karardan dolayı müteessir olmadığını, attığı imzayla dava arkadaşlarının fikrini, onların omuzuna yüklediği sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi.

Siyaset 23.02.2016, 08:13 23.02.2016, 08:15
Ali Ateş: Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir, bizim için asılolan ülkemiz ve ülkümüzdür
banner400
Milli Devlet, Güçlü İktidarla bezenmiş Milliyetçi Türkiye’nin kurulması için besmele çekip zora talip olan, mücadelenin iman, sabır ve çileyle yoğrulması gerektiğine inanan, “zaferle değil seferle yükümlü olduklarını “ bilen, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslümanız” diyen Anadolu’nun mahsun ve mazlum ülkücüleri olarak, tabutluklardan başlayıp idam sehpalarına kadar uzanan bir hayata talip olan, gençliklerini yaşamadan en güzel yıllarını zindanlarda, hücrelerde geçiren başta Rahmetli Başbuğumuz ALPARSLAN TÜRKEŞ olmak üzere ülkü devlerinin bize bıraktığı emaneti dünya döndükçe, güneş doğdukça koruma yüceltme ve yükseltme karar, azmi ve ülkücü iradenin teveccühü ile 18 Ocak 2015 tarihinde göreve başlamıştık.


Bizler birilerinin müsade ettiği kadar milliyetçilik yapmayı, Egemen güçlerin izin verdikleri oranda inançlı olmayı kabul etmeyen, kalemi, kelamı ve selamı kıbleye dönük olan gönlü Türk dünyasını kucaklayan kalbi Türkiye için çarpan önce ülkem sonra partim sonra ben diyen inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiçbir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven, davasına ölümüne bağlı il başkanlarıyız. Bugüne kadar inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakarlıktan kaçmadık, tüm siyasi baskılara rağmen yılmadan, yıkılmadan kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık.

Milletvekilliği Genel Seçimleri süreci sonucu 7 Haziran’da 23.000 oy alarak bir milletvekilliği kazanmıştık. Akabinde yaşanan süreç ve tekrarlanan 1 Kasım seçiminde, aynı teşkilat ve aynı liste ile yarışmamıza karşın tam 6.000 oy düşüşüyle mevcut milletvekilimizi de kaybettik. Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz, Türkiye’nin teminatı olan partimizin yurt genelinde  de tam 2 milyon oy kaybı ile 80 milletvekilinden 40’a düşmesi ve mecliste milletvekili sayısıda, eli kanlı PKK’nın siyasi temsilcisi olan bir partinin dahi gerisine düşmesi, bu davaya gönül vermiş, partimizin her kademesinde görev yapmış ve halen yapan gönüldaşlarımızı  derinden yaralamıştır.

 
47 yıllık şerefli bir maziye sahip, ömrümüzü verdiğimiz partimiz bu günkü oy oranına layık değildir. Bu gidişatın nedenlerinin araştırılması aksi halde ömründe MHP dışında hiçbir partiye oy vermemiş olan bu güzel insanların sandığa dahi gitmem, düşüncelerini seslendirmeleri ve teşkilatımıza bir kurultay’da bu sorunlar tartışılsın düşünceleri üzerine bizler de, il merkez ilçe, ilçe teşkilatlarımız ve bağlı yan kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz ve tabanımızla yaptığımız istişareler neticesinde Gümüşhane Üst Kurul Üyeleri olarak 3 arkadaşımız ile tüzüğümüzden kaynaklanan demokratik hakkımızı kullanarak bir ‘Olağanüstü Tüzük Kurultayı’ toplanması yönünde imzalarımızı Sayın Sinan Oğan , Sayın Koray Aydın ve Meral AKŞENER hanfendiye bizzat takdim ettik

Türkiye genelinde Sayın Meral AKŞENER, Sayın Sinan OĞAN ve Sayın Koray AYDIN’ın topladığı imzalar hukukçular tarafından birleştirilerek ve birleştirme tutanakları da noterce onaylanan toplam 544 adet imza 15.01.2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimize teslim edilmişti. Arzu edilen Genel Merkezimizin bizzat tüzük kurultayını toplaması idi. Ancak Genel Merkezimizin bu yönde atım atmaması ve dahası mahkeme yolunu göstermesi üzerine üzülerek ve istemeyerek de olsa başka yol kalmadığından, tüzük kurultayının toplanması için Gümüşhane de dahil 16 il başkanımızın müracaatı ile Anakara 12.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmış ve yargı süreci devam etmektedir.

 

Partimizin ufkunu açacak ve iktidara taşıyacak bu talebimizin sonucu Gümüşhane İl teşkilatı ve 18 il Teşkilatının kapatılmasını demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımızı, bu tür tasarrufların partimizi büyütmeyeceğini aksine küçülteceğini üzülerek ifade etmek istiyorum. Ülkemizin içinde geçtiği bu kritik günlerde MHP’nin kongreler  ile seçilmiş teşkilatlarının kapatılması ve yerine atama yapılarak parti teşkilatlarımızın zayıflatılmasını doğru bulmadığımızı belirtmek istiyorum. Gümüşhane il yönetimi, merkez ilçe ve üst kurul üyeleri olarak bizler, bugün görevimizi yapmanın ve gelinen noktada tabanımızın, partililerimizin ve teşkilatlarımızın iradesini şiar edinerek partimizin ayağa kalkması ve iktidara yürümesi için tüzük kurultayımızın toplanması yönünde imza vermiş olmanın vicdani huzurunu yaşıyoruz. Bizler dünde eğilmedik  bugünde  eğilmedik yarında eğilmeyeceğiz. İnandığımız, doğru bildiğimiz davamızın ve ülkümüzün selameti için verdiğimiz kararların arkasında dimdik eğilmeden duracağız.

Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir, bizim için asılolan ülkemiz ve ülkümüzdür. Kamuoyuna saygıyla sunuyorum. 

ALİ ATEŞ.

GÜMÜŞHANE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

İL BŞK.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53