banner333

banner309

Eticaret

Akgül Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Gümüşhane AK Parti Milletvekili ve milletvekili adayı Hacı Osman Akgül seçim çalışmalarına devam ediyor.

Siyaset 21.06.2018, 11:53
Akgül Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Gümüşhane AK Parti Milletvekili ve milletvekili adayı Hacı Osman Akgül, "Biz dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz, Marmaray’ı yapıyoruz, Avrasya Tüneli’ni yapıyoruz, 3. Boğaz köprüsünü yapıyoruz, Kanal İstanbul’u yapmaya niyetleniyoruz, nükleer santral yapıyoruz ama yıkım ekibi ben gelince hepsini durduracağım diyor. Yıkım ekibine fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Akgül, 24 Haziran seçimlerine ilişkin kentte seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında AK parti iktidarının hizmetlerini aktaran Akgül, Türkiyedeki son 16 yılda gözle görülür değişimin milletçe takdir edildiğini söyledi.

AK Parti iktidarında Türkiye'nin büyük projelere imza attığının altını çizen Akgül, "Biz dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz, Marmaray’ı yapıyoruz, Avrasya Tüneli’ni yapıyoruz, 3. Boğaz köprüsünü yapıyoruz, Kanal İstanbul’u yapmaya niyetleniyoruz, nükleer santral yapıyoruz ama yıkım ekibi ben gelince hepsini durduracağım diyor. Yıkım ekibine fırsat vermeyeceğiz. Biz yerli otomobil yapacağız diyoruz onlar artık o çağdışı kaldı diyor. Onlara rağmen, onları sahaya sürenlere rağmen bu ülke büyüyecektir, gelişecektir."  ifadelerini kullandı.

Gümüşhane’nin bir ulaşım koridoru olduğuna dikkati çeken Akgül, "Zigana Tüneli, Vauk Tüneli ve Kop Tüneli bitmek üzere, bunların üçü faaliyete geçtiğinde şehrimize ve Trabzon Limanına erişim kolaylaşacak. Havalimanımızın temelini Başbakanımız Binali Yıldırım ile birlikte attık. En büyük uçakların bile inebileceği, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli bir havaalanı yapıyoruz. Havaalanı sahibi olmak bir il için bir üst statüye geçmektir. Bu havaalanı yalnızca Gümüşhane ve Bayburt’un havaalanı değil, bütün bölgeye hizmet verecek bir havaalanı olacak." şeklinde konuştu.

"Bizim işimiz hizmet"

1 Kasım seçimleri öncesi Türk Hava Yolları Genel Müdürünü ve Devlet Demir Yolları Genel Müdürü'nü Gümüşhane’ye getirerek havaalanı sözü verdiklerini hatırlatan Akgül, o süreçte bazı kesimlerin eleştirilerine maruz kaldıklarını anımsattı.

İnat ve azimle takip ettikleri havalimanı projesinin temelinin geçenlerde atıldığına işaret eden Akgül, iktidarları döneminde yapımı sürecek projelere ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Yapacağımız şeylerden biri İkisu-Şiran yolu ve İkisi-Şiran Yolu Tersun tüneli. Bir diğer projemiz, Erzincan- Trabzon demiryolu projesi. Bunlar bizim takibimizde. Demiryolunun proje ihalesi bu yıl içerisinde yapılıyor. Proje çalışmalarının dahi iki yıl süreceği büyük bir proje. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de vasiyeti olan bir proje. Bu projeyi de siyasi hayatlarında Atatürk’ü istismar edenler değil Türkiye’yi çağdaş, muasır medeniyetler seviyesine çıkarma azminde olan AK Parti iktidarı yapacaktır. Bizim işimiz hizmet. İnşallah bu dönem sonuna kadar demiryolunun ihale aşamasına gelmesi için çabamızı gayretimizi göstereceğiz. Bu yalnızca Gümüşhane’nin projesi değil, Erzincan’ın, Bayburt’un, Giresun’un ve Trabzon’un projesi. Yani biz limana erişimi kolaylaştıracağız. Torul’dan Tirebolu’ya yol projemizi mutlaka ama mutlaka ihale aşamasına getirmeyi planlıyoruz. Yalnızca 40 adet tünelden ibaret. Bu tünellerin 26 tanesi Gümüşhane sınırlarında 14 adedi Giresun sınırlarında. Biz şehrimizi adeta ulaşım koridoru haline getireceğiz. Eğer bu ulaşım projelerini tamamlarsak inanın ki Gümüşhane yatırımcılar için bir cazibe merkezi olacak. Yatırımcılar gelip Gümüşhane’de çekinmeden yatırımlarını yapacak. Ama bu yıkım ekibi Allah korusun bize her projede olduğu gibi engel olmaya çalışacaktır. Ancak biz azim ve kararlılıkla ülkemizin ve şehrimizin büyümesini, gelişmesini sağlayacağız”

Yorumlar (1)
Hüseyin Karakaş 4 yıl önce
milletvekillerinin artık hizmet yapma işi olmadığı için verdiği sözlerin hiç birisine inanmamak lazım. milletvekilleri sadece kanun yapar yasama görevi vardır.bir de lütfen cenazelere gitmeyiniz.insanları acıları ile baş başa bırakın cenazelere gelip eleştiriler yapmayın..
19
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:32
İkindi 16:22
Akşam 19:32
Yatsı 21:03