banner333

banner309

Eticaret

AK Parti’ye aday adayı müracaatları tamamlandı

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için dün akşam itibariyle müracaatların sonlandığını, partilerine 4’ü kadın 23 kişinin aday adaylığı müracaatında bulunduğunu söyledi.

Siyaset 03.05.2018, 09:05 12.06.2018, 09:10
AK Parti’ye aday adayı müracaatları tamamlandı

Parti binasında milletvekili aday adayları ve parti yöneticileriyle basın açıklaması yapan Köse, 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak 1 Kasım seçimlerinden bile daha fazla aday adayı müracaatı aldıklarını hatırlattı.

“23 müracaatla 1 Kasım seçimlerinin bir sayı üzerinde en yüksek aday adayı müracaatı kabul eden teşkilat ve parti olduk”

AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar yapılan bütün seçimlerde gerek aday adayları gerekse vatandaşlar nezdinde çok yüksek oranda teveccüh gösterildiğini ifade eden Köse, “Bu seçimde de 23 müracaatla 1 Kasım seçimlerinin bir sayı üzerinde en yüksek aday adayı müracaatı kabul eden teşkilat ve parti olduk. Aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de milletin umudu olan AK Parti’ye gerek Gümüşhanemizde gerekse diğer bütün illerde en yüksek oranda başvurusu bulunmuştur. Bu da göstermektedir ki Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizin gözünde, gönlünde umuttur, umut ışığı olmaya devam etmektedir” dedi.

Cumartesi günü temayül yoklaması var

Dün19.00 itibariyle aday adaylığı başvurularının tamamlandığını dile getiren Köse, “Gümüşhane’de birbirinden kıymetli 23 arkadaşımız müracaatta bulundu. Partimizin yetkili organlarında belirlenip karar altına alınan ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimine göre biz Gümüşhane teşkilatları olarak cumartesi günü 908 kişinin tercihte bulunma hakkına sahip olduğu teşkilat mensuplarımızla Gençlik Merkezi Spor Salonunda temayül yoklaması yapacağız. Temayül yoklamasıyla teşkilatlarımız iradelerini ortaya koyacaklar. Partimizin yetkili kurullarında aday adaylarımız üzerinden yapılacak değerlendirmeler neticesinde de 21 Mayıs tarihinde Gümüşhane milletvekili adaylarımız belli olacak” diye konuştu.

“Gümüşhane’de yeni rekorlar hedefliyoruz”

AK Parti Gümüşhane ailesi olarak gerek il gerek ilçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, belediye başkanlarıyla birlikte kardeşlik hukukunu muhafaza ederek birlik ve dayanışma içerisinde adaylar belirlendikten sonra Gümüşhane’de çalınmadık kapı, girilmedik gönül, sıkılmadık el bırakmamaya özen göstereceklerinin altını çizen Köse, “İnşallah bu seçim takvimini mütevazi bir şekilde Ramazan ayına denk gelen propaganda dönemini Ramazanın manevi iklimine de uygun bir şekilde geçirerek hasat zamanı olan oy verme gününde sandıklarımıza sahip çıkarak her zaman olduğu gibi Gümüşhane’de yeni rekorlar hedefliyoruz. Geçen haftadan itibaren aday adaylığı müracaatları başladı. Çarşıda pazarda hemşehrilerimizle bir araya geldiler, teşkilatlarımızla buluştular. Bu süreç suhuletle devam etti. Hiç kimse kimsenin hakkında herhangi bir şekilde olumsuz beyanda bulunmadı. Ben bunu çok anlamlı ve önemli görüyor ve bu sebeple aday adaylarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Gümüşhane teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımızın gücüne güç katmak için var gücümüzle gayret edeceğiz, çalışacağız”

Bundan sonraki sürecin de bu şekilde devam etmesini arzu ettiğini ifade eden Başkan Köse, “İnşallah biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin gelecek 100 yılına damga vuracak Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinde Gümüşhane teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımızın gücüne güç katmak için var gücümüzle gayret edeceğiz, çalışacağız. 21 Mayıs tarihinde genel merkezimiz tarafından kim aday olarak gösterilirse her kim olursa olsun biz teşkilatlar olarak adaylarımızın etrafında kenetlenerek bu süreci 24 Haziran tarihine kadar devam ettireceğiz ve 24 Haziran’da kazanan Türkiye Cumhuriyeti devleti, aziz Türk milleti ve inşallah gelecek nesillerimiz olacak. Türkiye 25 Haziran sabahında daha aydınlık bir güne uyanacak” dedi.

“Gümüşhane’nin her tarafına ulaşmayı hedefliyoruz”

Başkan Köse, aday adaylarından da 21 Mayıs’tan sonraki süreçte kim aday olursa olsun kendileriyle birlikte olmalarını, seçim çalışmalarına katkı vermelerini isteyerek, şunları söyledi: “Her kim olursa olsun iki adayımızın etrafında her birimiz Seçim Koordinasyon Merkezimizin yaptığı programlarla Gümüşhane’nin her tarafına ulaşmayı hedefliyoruz. Aday olamayacak olan aday adaylarından da şimdiden o süreçte bizlere destek olmaya ve katkı vermeye kendilerini davet ediyorum.”

İşte AK Parti’nin aday adayları (Harf sırasına göre)

Celal Acar
Cihan Pektaş
Duygu Sena Kurt
Emrah Elmahti
Fatma Sevilay Köz
Hacı Osman Akgül
Hakkı Gündüz
Hasan Aydın
İlhan Aydın Kartal
Kemal Erdoğan
Kemal Kurtaran Aydın
Kemalettin Aydın
Mehmet Üçüncüoğlu
Mustafa Akdemir
Mustafa Güler
Özden Bostan
Özkan İncir
Sebahattin Varan
Şule Mutlu
Tuğba Çubukçu
Ufuk Ustaoğlu
Yusuf Özgün
Zekayi Eren

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:32
İkindi 16:21
Akşam 19:29
Yatsı 20:59