banner333

banner309

Şiran’da bir dikili ağaçları oldu

Şiran 07.11.2019, 20:26 07.11.2019, 18:32
Şiran’da bir dikili ağaçları oldu
banner400

Şiran Devlet Hastanesi ve Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) işbirliği ile ‘Şiran’da bir dikili ağacın olsun’ kampanyası kapsamında Şiran Devlet Hastanesi bahçesinde çam ağaçları toprakla buluşturularak hatıra ormanı oluşturuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Şiran Devlet Hastanesi Başhekimi Kamil Serin, hastane hakkında tanıtım amaçlı konuşma gerçekleştirdi. Başhekim Serin, ağaç dikimi ile ilgili çeşitli örneklerle sözlerine devam ederek emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Törende konuşan ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya ise, “Şiran Devlet Hastanesi ile yaptığımız ağaç kampanyasına destek veren tüm dost ve hemşerilerimize teşekkür ederim. Amacımız Şiran’ımıza, Gümüşhane’mize her anlamda katkı sağlamak, ilimizin ve ilçemizin güzellikleri tüm dünyaya duyurmaktır. Çünkü bizler gerek sosyal, gerek ekonomik, gerekse kültürel olarak çok zenginiz. Birlikteliğimiz ve enerjimiz çoktur. Bunu sinerjiye çevireceğiz. Bunun için gurbetteki kenetlenmemize, Sıla’dan da destek gelmelidir. Bugün programımıza katılan, bizleri yalnız bırakmayan sizlere, ŞİDEF Yönetim kuruluna, Şiran Devlet Hastanesi yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel de “Doğanın bize cömertçe verdiği hediyeleri düşünürsek bizim de ona karşılığını vermemiz gerekir. Doğaya verilebilecek en güzel hediye ise ağaç dikmektir. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyüyüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli görevlerden biridir. Yaşamımızın devam etmesi için gerekli olan oksijenin büyük bir bölümünü ormanlar sağlar. Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir çam ağacı, 40 kişinin 1 saatte havaya verdiği karbondioksiti 1 saatte oksijene dönüştürür. 1 hektar çam ormanı yılda 30 ton oksijen üretir” diye konuştu.

“Ormanlar bir ülkenin akciğeri ve zenginlik kaynağıdır” sözleriyle konuşmasına başlayan Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi ise “Doğal hayatı koruyan doğal hayatın içerisinde barındığı ortamları sağlayan, ormanlar oksijen ve hayat kaynağımızdır. Doğal afetleri önleyen en büyük engeldir. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynağımızdır. Bu ağaçlandırma projesi ilçemiz için, hastanemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Şiran Devlet Hastane Başhekimi ve Müdürüne ayrıca Şiran Dernekler Federasyonu Başkanı ve Yönetimi başta olmak üzere bu projeye destek veren herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra ağaç dikimine geçildi ve hatıra fotogramları ile ağaç dikim programı sona erdi.

Programa Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Söğütlü Belediye Başkanı Salim Koç, Yeşilbük Belediye Başkanı Sezai Doğan, AK Parti Kelkit İlçe başkanı Sadi Tüysüz, MHP Kelkit ilçe başkanı Özkan Keskin, Gümüşhane Odalar Birliği Başkanı Beyler Kara, Şiran İl Genel Meclis üyesi Kürşat Karabıçak, Şiran Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kamil Serin, Şiran Devlet Hastanesi Müdürü Sedat Koyunoğlu, ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, ŞİDEF Anadolu Yakası Başkanı İ̇brahim Yılmaz, ŞİDEF Genel Başkan Yardımcıları Selahattin Uslu, Mehmet Yetim, Orhan Celep, Hüseyin Tarhan, Baki Can, Kelkit eski il genel Meclis üyesi Emrah Akan, Kurum müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51