banner333

banner309

Şiran Yas Evi’nin Temeli Atıldı

Gümüşhaneli iş insanı Hasan Kulaksız, Şiran ilçesine yas evi kazandırmak için çalışmaları başlattı.

Şiran 27.05.2023, 19:56
Şiran Yas Evi’nin Temeli Atıldı
banner400

Gümüşhaneli iş insanı Hasan Kulaksız, Şiran ilçesine yas evi kazandırmak için çalışmaları başlattı.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesine yas evi kazandırılmak için harekete geçildi. Şiran Belediyesi tarafından tahsis edilen alana Şiranlı iş İnsanı Hasan Kulaksız tarafından yas evi yaptırılıyor. Temeli atılan binada çalışmalar devam ediliyor. Yas evi tamamlandığında, şadırvan, aş evi ve gasilhane aynı bina içerisinde olacak.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren iş insanı Hasan Kulaksız, Şiran’ın nüfusunun artması nedeniyle Şiran’a yas evi yapılması için ilçe halkı tarafından talep geldiğini belirterek, “İlçe halkımdan talep geldi. Daha önce köyüme yaptırmıştım. İlçemize de yaptırmak istedim. Temeli atıldı. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır” dedi. 

Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel'de sosyal medya adresinden yaptığı açıklamasında; 

İlçemiz Karaca mahallesi, Sinan Ağa Caddesi’nde mülkiyeti belediye başkanlığımıza ait, tüm yapım bedeli ilçemiz iş adamı Sayın Hasan KULAKSIZ Bey tarafından karşılanan, toplamda 320 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Taziye ve Aş Evi’mizin temel betonu atıldı. Yapılan çalışmaları AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi parti yönetimiyle birlikte yerinde inceledik.

Taziye ve Aş Evi’mizde, morg, cenaze yıkama alanı, cenaze aracı, şadırvan, lavabolar ve vatandaşlarımızın taziyelerini kabul edebilecekleri alanlardan oluşacaktır. Ayrıca aş evimizde durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza günlük yemek hizmetinde bulunulacaktır.

İlçemiz adına desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen iş adamımız Sayın Hasan KULAKSIZ Beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl içerisinde Taziye ve Aş Evi’mizin yapımı tamamladıktan sonra hep birlikte vatandaşlarımızla inşallah açılışını gerçekleştireceğiz. Vatanımıza, milletimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun, dedi.

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:06
Güneş 05:37
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:08
Yatsı 20:32