banner333

banner309

Gümüşhaneliler Tersun tünelini istiyor

Uzun yıllardan beri dillendirilmesine rağmen planlama aşamasını bir türlü geçemeyen Tersun tüneliyle ilgili Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya ve Gümüşhaneliler Kültür Sanat Çevre ve Sosyal Dayanışma Derneği (GÜDAP) Başkanı Kamil Koç birer açıklama yaptı.

Şiran 30.07.2021, 08:42
Gümüşhaneliler Tersun tünelini istiyor
banner400

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, “Şiran’ımızın Gümüşhane’mize ulaşım için en kısa ve en önemli yolu “İkisu-Şiran Yolu” Tersun Geçidini inşallah tünelle geçeceğiz. Bu konunun takipçisi ve destekçisi olacağız. Projelendirme ve ihale sürecinin her aşamasının takipçisi olacağız. #TersunDağı Tünelimiz olmazsa olmazımızdır” ifadelerini kullandı.

Gümüşhaneliler Kültür Sanat Çevre ve Sosyal Dayanışma Derneği (GÜDAP) Başkanı Kamil Koç ise Tersun dağı tünelinin Şiranlılar ve bölge insanı için büyük öneme sahip olduğunu belirterek, “Karadenizi Anadolu’nun iç kesimlerine, İskenderun limanı ve Orta Doğuya ulaştıran en kestirme yoldur. Dolayısıyla bölgemizin sosyo-ekonomik ve sosyo kültürel olarak gelişmesinin önünü açacak yıllardır yapılması için mücadele ettiğimiz bu yolun, tünel bağlantısıyla birlikte bir an önce bitirilmesi ve buna bağlı olarak, yalnızlaştırılan, içine kapalı bir ekonomiye terk edilen Şiran’ın ve bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak canlanmasını sağlayacak olan bu yolun ve tünelin ivedilikle bitirilmesidir. Bizler siyasi farklılıklarımızı değil Şiran eksenli ortak kazanımlarımızı önceliğine alan tüm STK’ları ve dostlarımızı bu yolun bir an önce bitirilmesi noktasında kamuoyu oluşturma çabalarımıza destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:14
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:35