banner333

banner309

Özkürtün'de kaya parçaları Belediye binasının üzerine düştü

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinde dün gece yarısı kaya düşmesi vakası meydana geldi.

Kürtün 15.08.2017, 22:59
Özkürtün'de kaya parçaları Belediye binasının üzerine düştü
banner400

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinde dün gece yarısı kaya düşmesi vakası meydana geldi. Düşmemesi için önüne duvar yapılan kaya kütlesinden kopan parçalar Belediye binasının 4 odasına zarar verdi.

Edinilen bilgiye göre İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Özkürtün Belediye Başkanlığı binasının arkasındaki devasa kaya kütlesinden kopmalar olmaması için duvar çalışması başlatıldı.

Çalışmaların devam ettiği sırada dün gece yarısı duvarın üzerindeki kısımdan kopan kaya parçaları Belediye hizmet binasının üzerine düştü. Olayda kaya parçaları hizmet binasındaki 4 odaya zarar verdi.

Olayın gece yaşanması olası can kaybını engellerken, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, maddi hasarın meydana geldiği olayla ilgili “İl dışındaydım daha henüz ne olduğunu görmedim. Arkadaşlarımın ilettiği kadarıyla olaya hakimim. Personel odalarının duvarlarını yıkmış. İçerdeki çalışma alanımız tahrip oldu” ifadelerini kullandı.

Kaya parçalarının personel odalarına denk gelmesi nedeniyle olayın gece yarısı yaşanmasının büyük bir facianın önüne geçtiğini anlatan Başkan Kaya, “Allah’tan olay gece olmuş, gündüz olmamış. Personelimizin odalarına denk geldi olay. Her şeyde bir hayır vardır” dedi.

Olayı sabah iş yerine geldiklerin fark eden Belediye personelleri ise ilk yaptıkları tespitlerde 4 odanın hasar gördüğünü belirlerken, AFAD tarafından kayaların düşmemesi için yapılan duvarda çalışmalar temizlik çalışmalarının ardından devam ettirilecek.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:13
Güneş 05:02
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:36