banner333

banner309

Şükrü Hüseyinoğlu'nun “İslam'a İlk Adımlar“ Adlı Kitabı Çıktı

İtidal Yayınları, "İslam'a İlk Adımlar" adlı kitabı okuyucuya kazandırdı. Şükrü Hüseyinoğlu'nun kaleme aldığı kitap, İslam'ın giriş konularını gençlerin ve halkın anlayacağı bir dille ele alma iddiasında.

Kültür Sanat 30.09.2014, 09:14 30.09.2014, 09:16
Şükrü Hüseyinoğlu'nun “İslam'a İlk Adımlar“ Adlı Kitabı Çıktı
banner400
İtidal Yayınları, "İslam'a İlk Adımlar" adlı kitabı okuyucuya kazandırdı. Şükrü Hüseyinoğlu'nun kaleme aldığı kitap, İslam'ın giriş konularını gençlerin ve halkın anlayacağı bir dille ele alma iddiasında.
 
Kitap davet çalışmalarında bir boşluğu doldurmayı amaçlıyor.
 
Kitabın arka kapağında şu ifadelere yer veriliyor:
 
"Bu topluma, Allah’ın Kitabı’yla ve Rasulü’nün örnekliğiyle birebir tanışması gerektiği maalesef söylenmedi. Asırlardır taklit zinciriyle babadan oğula aktarılagelen geleneksel kabulleri aşıp doğrudan doğruya Allah’ın Kitabı’na yönelme ufku bu toplumun gündemine maalesef taşınmadı.
 
Bu yöndeki çabalar daha çok dar çevre çalışmalarıyla sınırlı kaldı. Birebir insani ilişkileri esas alan yaygın bir davet çalışması bu coğrafyada henüz gerçekleştirilmedi. Medya organları üzerinden zaman zaman parça doğrular dile getirilse de, bu tür çabalar, sistematik bir davet çalışmasının çok uzağında kaldı. Dolayısıyla bu coğrafyada İslam’ın temel konularını gündem edecek ciddi bir davet çalışması ihtiyacı bulunmaktadır.
 
Bir binanın inşasının, birbirini izleyen belli adımları gerekli kıldığı bilinmektedir. Bu adımlar takip edilmediğinde, atılması gereken ilk adımlar ihmal edildiğinde inşa edilecek binanın çürük olması kaçınılmaz olur. Mesela ilk adım olarak gerçekleştirilmesi gereken hafriyat çalışması ihmal edildiğinde, bina, olması gereken düzgün ve temiz bir zeminden mahrum kalır ve dolayısıyla binanın temelleri sağlam olmaz.
 
İşte Müslüman olmak da bu tür bir inşa sürecini gerektirir. Bir hafriyat çalışmasını, ardından sağlam bir temel atmayı ve onun üzerine İslami üst yapıyı kurmayı gerekli kılar. Bizim bu çalışmamızda amaçladığımız da, bu konularda bir bilinç oluşmasına katkı sağlamaktır."Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50