banner333

banner309

Köse'ye yeni Hükümet Konağı yapılması için çalışmalar başladı.

Gümüşhane’nin nüfus olarak en küçük ilçesi konumundaki Köse ilçesinde yeni bir Hükümet Konağı yapılması için arsa çalışmaları başladı.

Köse 04.02.2017, 01:08
Köse'ye yeni Hükümet Konağı yapılması için çalışmalar başladı.
banner400

Gümüşhane’nin nüfus olarak en küçük ilçesi konumundaki Köse ilçesinde yeni bir Hükümet Konağı yapılması için arsa çalışmaları başladı.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberindeki heyetle birlikte Köse ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu. İlk olarak Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu salonunda kurum yetkilileri ve muhtarlarla bir araya gelen Vali Memiş’e Köse Kaymakamı Mustafa Duruk, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kurum müdürleri ve muhtarlar eşlik etti.

Burada yaptığı konuşmada Köse’nin köylerinin altyapı sorunları bakımından en rahat ilçe durumunda olduğunu belirten Vali Memiş, yönetim anlayışı olarak sürekli istişareyle hareket ettiğini, ilçeye yeni yapılacak olan hükümet konağının yeriyle ilgili herkesin görüş bildirmesini istedi.

İlçeye bağlı Salyazı köyü sınırlarında yapılacak olan havaalanıyla ilgili karların erimesiyle birlikte bir heyetin gelerek havadan inceleme yapacağını dile getiren Vali Memiş, bu arada hava alanıyla ilgili yerelde yapılması gereken tüm çalışmaları süratle tamamladıklarını ifade etti.

Havaalanının bu yıl ihale edilip çalışmaların başlamasını istediklerini belirten Vali Memiş, diğer ilçelerden ve il merkezinde havaalanına kısa sürede ulaşılabilecek standardı yüksek yolların planlamasının da devam ettiğini söyledi.

Köse’de diğer ilçelerde olduğu gibi yaz nüfusunun mevcut nüfusun 2-3 katına çıktığına değinen Vali Memiş, “Köse Belediyemiz 2-3 bin kişiye göre değil en az 20 bin kişiye göre hizmet planlamalıdır. Köse’de konut seferberliği başlatalım. Herşeyi 20 bin kişiye göre planlayalım. Havaalanımız da hizmete girdiğinde burada değişimi göreceksiniz. 50 yıl ileriye matuf düşünmeliyiz” dedi.

Daha sonra hükümet konağı yapılması planlanan 3 farklı alanda incelemelerde bulunan Vali Memiş, gittiği yerlerdeki vatandaşlarla da konuyu istişare etti. Arsa incelemelerinin ardından kent merkezindeki bir kahvehaneye giderek ilçede yapımı planlanan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Vali Memiş, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vali Memiş, “Kamu kaynağı kullandığımız için bizzat yerinde görmek istedik. Büyük yatırımları bizzat yerinde görüp, vatandaşlarımızla da istişare edip en doğruya ulaşmak maksadıyla Hükümet Konağının alternatif yerlerine baktık. 3 alternatifimiz var. Buralara bakacağız” dedi.

Daha sonra Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Memiş, Gümüşhane’de görev yapan seçilmiş tüm belediye başkanlarının çalışmalarını memnuniyetle takip ettiğini ve memnun olduğunu belirtti.

Vali Memiş, “Güzel hizmetler yapıyorsunuz. Biz de her zaman yanınızdayız. Amacımız halkımıza hizmet etmek. Köse’yi kasaba görüntüsünden şehir görüntüsüne geçirmek başkanımızın elinde. Burada bir konut hamlesi başlatılması gerekiyor. İlçemizde Mahmut Oltan Sungurlu caddesinde aynı Kelkit’te, Gümüşhane il merkezinde olduğu gibi sokak sağlıklaştırması çalışması yapmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: Haber Kelkit
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:53
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:45
Yatsı 21:26