banner333

banner309

Gümüşhane Çimento Fabrikası’nda ‘Beton yol’ toplantısı düzenlendi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, köy yollarında bu yıl 50 milyon TL’lik yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Gümüşhane 04.02.2017, 15:17
Gümüşhane Çimento Fabrikası’nda ‘Beton yol’ toplantısı düzenlendi.
banner400

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, köy yollarında bu yıl 50 milyon TL’lik yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Aşkale Çimento’nun en büyük fabrikası olan ArzulaKabaköy Beldesinde bulunan Gümüşhane Çimento Fabrikası’nda ‘Beton yol’ konulu toplantı düzenlendi.

Toplantıya Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Torul Kaymakamı Mustafa Karali, Köse Kaymakamı Mustafa Duruk, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Aşkale Çimento Müdürü Ramazan Akdan, GTSO Başkanı İsmail Akçay, akademisyenler ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada fabrika yetkililerinden ArzularKabaköy beldesi halkını tozdan kurtarmalarını isteyen Vali Memiş, “Hem ilimizde hem de ülkemizde istihdam oluşturuyorsunuz. Ben sizlere teşekkür ediyorum devleti temsil eden insanlar olarak. Ama bu tozu da kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Çimento fabrikasının hem ülkede hem de Gümüşhane’de önemli bir istihdam sağladığını kaydeden Vali Memiş, köy yol ağında asfaltla birlikte beton yol yapmak istediklerini, bunu da bu fabrikadan maliyetine çimento alarak yapmayı planladıklarını söyledi. Fabrika yönetimi ile bu konuda genel anlamda mutabık olduklarını, önümüzdeki günlerde konunun netleşeceğini ifade eden Vali Memiş, Türkiye’nin en değerli çimento fabrikalarından birisinin Gümüşhane’de olduğunu belirtti.

Bu yıl hedeflerinin köy yollarında 50 milyon TL’lik yatırım yapmak olduğunu belirten Vali Memiş, “Doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Hiçkimse bu paraları cebinden harcamıyor. Vatandaşlardan toplanan bu paraları doğru harcamak için uğraşıyoruz. Az paraya çok ve kaliteli iş yapmak istiyoruz” dedi.

Toplantıda daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim görevlisi Doç. Dr. Muhammet Vefa Akpınar tarafından beton yollarla ilgili seminer ve sunum gerçekleştirildi.

Sunumunda Türkiye’de en fazla beton yola sahip bölgenin Doğu Karadeniz bölgesi olduğunu ifade eden Akpınar, beton yolların 40 yıla göre tasarlandığını, 25 yıldır bakım ihtiyacı olmayan beton yolların bölgede bulunduğunu, geleceğin yolunun beton yol üzeri asfalt kaplama olacağını söyledi.

Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Kaynak: Haber Kelkit
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:03
Güneş 04:52
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:46
Yatsı 21:27