banner333

banner309

Eticaret

Aygün Gazetecilerle Biraraya Geldi

Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, gazetecilik mesleğinin, özellikle çok büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu bildirdi.

Köse 10.01.2013, 08:04
Aygün Gazetecilerle Biraraya Geldi
 Aygün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, demokrasinin temel unsurlarından birisinin basın olduğunu belirtti.

Gazetecilik mesleğinin çok büyük fedakarlıklar isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Aygün, şöyle devam etti:

"Basın ve gazeteciler kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmak, vatandaşlarla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, toplumu eğitmek ve düşünce dünyasını zenginleştirmek gibi çok önemli bir rol üstleniyor. Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler."

Aygün, basın sayesinde küreselleşen dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yerel basınımız da kentimizdeki gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü olmakta, ilimizin kültürel ve sosyal gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Basın, bu yönüyle, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra kentlerin gelişiminde önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önder Atatürk'ün 'basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:32
İkindi 16:21
Akşam 19:29
Yatsı 20:59