banner333

banner309

Soma'da Hayatını Kaybedenler İçin Hatıra Ormanı Oluşturuluyor

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci anısına, 400 dönümlük arazide hatıra ormanı oluşturulması amacıyla fidan dikildi Milletvekili Üstün: "Millet olmak Soma'daki acıyı direkt yüreğinde hissetmektir"

Kelkit 20.05.2014, 08:44 20.05.2014, 08:45
Soma'da Hayatını Kaybedenler İçin Hatıra Ormanı Oluşturuluyor
banner400

 Kelkit Kaymakamlığı, Kelkit Belediye Başkanlığı ve Kelkit Orman İşletme Müdürlüğünün girişimleri sonucu ilçeye bağlı İnönü Mahallesi Kiliseburnu mevkisinde tahsis edilen 400 dönüm arazide, Soma'daki faciada hayatını kaybedenler için hatıra ormanı oluşturulması için tören yapıldı.


Törene, Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz ÜstünKelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Trabzon Orman Bölge Müdürü Mustafa Gediklili, KelkitBelediye Başkanı Ünal Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Üstün, burada yaptığı konuşmada, Soma'daki madende hayatını kaybedenlerin anısına hatıra ormanı oluşturmak istediklerini söyleyerek, "Milletçe zor günler yaşadığımız bu günlerde en azından Soma'da şehit olan madencilerimizi anmak ve onlara vefa göstermek için burada bir hatıra ormanı oluşturuyoruz. Millet olmak Soma'daki acıyı direkt yüreğinde hissetmektir. Millet olmak sadece kendi ayağına batan dikeni değil, yanındakinin ayağına batan dikenin de acısını hissetmektir. Soma'da şehit olman tüm insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Biz milletçe Soma'daki vatandaşlarımızın yanındayız" dedi.

Kaymakamı Gazel de hatıra ormanına 10 bin fidan dikeceklerini belirterek, "Soma'daki faciadan dolayı ciğerimiz yandı. Birçok yiğidimiz, fidanımız hayatını kaybetti. Biz de acılarını biraz dindirebilmek adına onların anısına hatıra ormanı oluşturuyoruz.  İnsanlarımız eşlerini, evlatlarını, çocuklarını, babalarını kaybettiler. Biz de burada Soma maden şehitleri anısına fidan dikiyoruz. Şehitlerimizin anısına fidanlara gözümüz gibi bakacağız" diye konuştu.

Katılımcılar daha sonra hatıra ormanı için tahsis edilen alana fidan dikti

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52