banner333

banner309

Kelkitli Kadınlardan Sergi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Belediye Başkanlığı’nın SODES kapsamında yürüttüğü “Kadın Emeği Ekmeğe Dönüşüyor” projesinde eğitim alan kadınların yaptığı eserlerden oluşan sergi açıldı.

Kelkit 28.03.2014, 13:53 28.03.2014, 13:54
Kelkitli Kadınlardan Sergi
banner400

 Kelkit Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde düzenlenen sergide ahşap boyama ve yaş pasta eğitim kurslarına katılan kadınların eserleri sergilendi.

Sergiye İlçe Kaymakamı Ozan Gazel ve eşi, Belediye Başkanı Muammer Duran ve eşi, İşkur İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, İlçe Milli Eğitim MüdürüŞükrü Köse, İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehrali Can, Belediye Meclis üyeleri, Milli Eğitim Şube müdürleri, kurs yöneticileri ve kursiyerler katıldı.

Burada konuşan Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, kursun en güzel yanının kursa katılan kadınların bir işten ziyade bir aile ortamında çalışıyor olmaları olduğunu belirterek, bu tip projelere Kaymakamlık olarak destek vereceklerini söyledi.

İşkur İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşçı da yaptığı konuşmada Belediyelerle işbirliği içerisinde çeşitli kurslar düzenlediklerini belirterek, Sosyal Destek Projelerinde yaş sınırı olmadığını, her yaştan vatandaşa kurs verebildiklerini belirterek, kursun ardından katılımcı kadınlara birde girişimcilik kursu düzenleyerek kursiyerlere destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Muammer Duran ise 30 kursiyerin katıldığı kursu kadınların ev bütçelerine ekonomik katkı sağlamaları için bilgi ve beceri kazandıran bir fırsat görmek gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından, ahşap boyama kursiyerleri yaptıkları ürünlerden davetlilere çeşitli hediyeler verirken, İlçe Kaymakamı Ozan Gazel, görev süresi 30 Mart'ta dolacak olan Belediye Başkanı Muammer Duran'a sosyal projeler ve kültürel faaliyetler ile ilçende görev yaptığı 10 yıllık zaman dilimindeki çalışmalarından ötürü Zilli Kilim dokumalı Türk Bayrağı hediye etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52