banner333

banner309

Gümüşhaneli Üniversite Öğrencileri Günöp’ün Kahvaltısında Bir Araya Geldi

İstanbul’da bulunan Gümüşhaneli Üniversite Öğrencileri Platformu (GÜNÖP) tarafından düzenlenen "Günöp Tanışma Kahvaltısı" organizasyonuyla Gümüşhaneli üniversite öğrencileri bir araya geldi.

Gurbet 16.11.2015, 08:04 16.11.2015, 08:05
Gümüşhaneli Üniversite Öğrencileri Günöp’ün Kahvaltısında Bir Araya Geldi
banner400
Üsküdar Belediyesi Kız Kulesi Salonu’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel tanışma kahvaltısına GÜSİAD Başkanı Sn. Prof. Dr. Kenan AYDIN, GÜSİAD Genel Başk. Yard. Sn. Yüksel YALÇIN, GÜMÜP Başkanı Sn. Yüksel HAMZAOĞLU, GİYAD Başkanı Sn. Serkan KAYA, ŞEKAV Gen. Sekreteri Ramazan KAHVECİ, Sancaktepe Gümüşhaneliler Dern. Başk. Mücahit SEZGİN ve Yönetim Kurulu, AK Parti Ankara Eski Milletvekili ve AK Parti Gençlik kollarından sorumlu Genel başkan yardımcısı Sn. Mahmut Sami MALLI,  Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yard. Sn. Yusuf AYVAZ ile kıymetli büyüklerimiz sn. Tahsin TEKİNIRK, sn. Osman KAYA, sn. Çağlar KARAMANLI ve çok sayıda da Gümüşhaneli üniversite öğrencisi katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan GÜNÖP Başkanı Enes KAYA; Günöp'ün kuruluş amacı ve vizyonunu anlatan “Mademki Gümüşhaneli olmanın safâsına lütfedildik, cefâsı yormasın bizi” sloganıyla başladığı konuşmasında "Günöp geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen proje ve etkinlikleri ile kozasından sıyrılıp bir kanadını memleket sevdalısı öğrencilerimizin diğer kanadını sevdası Gümüşhane olan kıymetli büyüklerimizin oluşturduğu bir kelebeğe dönüşmüştür. Göz kamaştıran güzellikteki bu kelebeğin kısacık ömrünü uzatıp daha fazla hayata dokunmasını sağlamak ise siz değerli konuklarımızın elinde" diyerek hazıruna çağrıda bulundu. 

Ardından söz alan GÜNÖP Danışma Kurulu Başkanı Birgül BALTA "Günöp bir okuldur aslında.  İnsana kardeşliği, paylaşmayı, birliği, dirliği, sosyal sorumluluğu öğreten bir okul... Birinci sınıfta okumayı yazmayı harf harf öğrendik ya hani, burada da kentimizin sorumluluğunu adım adım öğrendik biz.. Az da olsa sayımız, doğru olduğunu bildiğimiz yollarda belki yalnız, ama emin adımlarla koştuk" diyerek Günöp’ün üyelerine kattığı değerlerden bahsetti. 

Kahvaltı programında İstanbul ve diğer illerin çeşitli üniversitelerinde okuyan Gümüşhaneli öğrenciler duygu ve düşüncelerini dile getirerek, GÜNÖP'e bu organizasyondan ötürü teşekkür etti. GÜSİAD Başkanı Prof. Dr. Kenan AYDIN ve diğer protokol davetlilerinin konuşmaları ile devam eden programa katılamayan Gümüşhane Valisi Sn Yücel Yavuz selamlarını iletti. Sosyal medya üzerinden başlatılan #GünöpKahvaltıda hashtagi yarışmasını kazanan öğrencilere hediyeleri verildi. Gümüşhaneli üniversite öğrencilerini samimi bir ortamda bir araya getirerek kaynaşmasını sağlayan kahvaltı organizasyonu toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51