banner333

banner309

Kelkitliler Başkent'te Kahvaltıda Buluştu

Ankara’da görev yapan Gümüşhane Kelkitli Bürokratlar, İş adamları Pazar Kahvaltısında bir araya geldiler.

Gurbet 15.04.2013, 12:43
Kelkitliler Başkent'te Kahvaltıda Buluştu
banner400

Genç Kelkitliler Grubunun Başını çektiği organizasyon,  İller Bank A.Ş de İnşaat Mühendisi olarak görev yapan Tamer TURHAN’ın açılış konuşmasıyla  başladı.

TURHAN  Uzun zamandan beri  Gümüşhaneli olmanın yanında Kelkitliler olarak bir araya gelip kaynaşmak istiyorduk.Kutlu Doğum Haftasının olduğu bu anlamlı günler içerisinde bir araya geldiğimiz için ayrıca mutluyuz.Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarım adına katılımlarınızdan dolayı teşekkür  ederiz dedi.Kahvaltıya katılan Gümüşhane Milletvekili Feramuz ÜSTÜN: 
“Böyle bir kahvaltıda bir arada olduğumuz için kendimi son derece mutlu hissediyorum. Gümüşhaneli olmaktan Kelkitli olmaktan her zaman gurur duymuşuzdur, duyacağızda… Bizim memleketimizde insanımızda bir başkadır. Sık Sık Gümüşhane’yi Kelkit’i ziyaret etmeye çalışıyorum. Kelkit’te Şişko Yüksel’i bir kez kucaklamak bize yetiyor da artıyor. O an dünya hırsından, makam hırsından ve şehvetinden sıyrılıyorsunuz bu manada memleketimiz insanının bize yaşattıkları bizim açımızdan çok önemli. Milletvekili seçilmeden önce bir söz vermiştim sizlere Milletvekili seçilsem de devletin büyük makamlarına gelsem de ben sizin tanıdığınız Feramuz ÜSTÜN olmaya devam edeceğim. İnşallah bu böyle sürecek ve size layık olmaya çalışmaya devam edeceğim. Bu haseple hepinize teşekkür ediyor sevgi saygıyla sizleri kucaklıyorum.”
Sonrasında sırayla herkes kendini tanıttı.
Mamak Ak Parti İlçe Başkanı Davut ERDEM, Altındağ Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet KARACA, İş adamı Adem SARI, Av.Hasan TOK, Yrd. Doç.Dr. Berrin TOPUZ, Kerim DURAN, Güngör GÜNAL ve birçok Kelkitli kahvaltıya katılanlar arasındaydı.
Kahvaltı sonrası Milletvekili Feramuz ÜSTÜN Kapanış konuşmasında;
“Kelkit insanı hangi siyasi görüş ve partiden olursa olsun bu vatan candan samimi bir şekilde bağlıdır. Kelkitli çok değerli büyüklerimiz var. Sağ olsun Sn. Aydın DOĞAN Diyaliz Hastalarımız için Araç verdi Kelkit’e. Aydın DOĞAN’ a Kelkit’ten bahsettiğinizde gözlerinin buğulandığını görürsünüz. Sn.DOĞAN’a ve Kelkit aşkıyla yanan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum.
Bu ülkenin gelişmesi için memleketlerin gelişmesi gerekir. İller Bankası Yönetim Kurulu iken bundan 2-3 yıl öncesinde Gümüşhane’nin Kelkit’in alt yapı projeleri bitirilmiştir. İçme suyu ve kanalizasyon projeleri tamamdır.
İller Bankası Kelkit’ e Lise yapıyor, hayırlı olsun şimdiden.
Kelkit’e 5 bölümlü 2000 öğrenci kapasiteli Meslek Yüksek Okulu geliyor.
Yine Değerli Büyüğümüz Aydın Abimiz Kelkit’e 700-800 kişinin istihdam edileceği bir Çağrı Merkezi kuracak kısmetse.
İş-Kur dan dan bu yıl 2000 kişilik 9 ay çalışma süreli istihdam payı aldık ama bunun 500’ü boş kaldı. Kelkitte çalışacak adam bulamadık. Ağaç dikme işlerinde sigortalı
700-800 TL maaşla kadınlarımız bu işi kısmetse önümüzdeki yıl yapacaklardır.
Demiryolu Proje çalışmalarında Hızlı Tren Sivas hattı 2015 yılında kısmetse hizmete girecektir. Ankara’dan Kelkit’e inşallah 4,5- 5 saate gidebileceğiz ilerde.
Yazları genelde memlekette oluyoruz sizlerinde tatillerini memlekette geçirmesini isteriz. Gelirseniz bol bol görüşürüz kısmetse.
Tekrar herkese teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olunuz.
 Sevgi ve Saygılarımla…”
Kahvaltı sonrası Kelkitliler hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (2)
*A.MEHDİ ÖZ*Berlin-Almanya* 11 yıl önce
SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİMİZ,BU TOPLANTI ÇOK GÜZEL,TEBRİK EDERİZ BU TOPLANTILARIN"KELKİT VADİSİ,ÇORUH VADİSİ VE HARŞIT VADİSİ OLARAK ,BİRLİK VE BERABERLİKTEN GÜÇ DOĞAR,DOLAYISIYLA,ANKARADKİ BAYBURTLU BÜROKRATLARIN DAHİL EDİLMESİ,HARİKA OLUR"TREN PROJESİNEDE BAYBURTUN DAHİL EDİLMESİ,ÜLKEMİZE
VE BÖLGEMİZE GÜÇ KATACAKTIR,ZİRA"TRABZON-RİZE-ARTVİN VE G.HANEİN *İSTİHDAM ALANI*BAYBURT OVASIDIR*SAYGI İLE,SLM,LA
muammer nas 11 yıl önce
hayırlı olsun.istanbulludaki kelkitli hemşihrilerimize örnekolsun.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52