banner333

banner309

Prof.Dr. Süleyman Öztürk Unutulmadı

Gümüşhane’nin yetiştirdiği önemli değerlerden olan ve Gümüşhane sevdasıyla bilinen Alemdar köyünden merhum eğitimci Prof.Dr. Süleyman Öztürk anısına memleketinde iftar programı düzenlendi.

Gündem 17.03.2024, 09:54
Prof.Dr. Süleyman Öztürk Unutulmadı
banner400

2022 yılında vefat eden Öztürk’ün anısına vasiyeti üzerine emekli Milli Eğitim Müdürlerinden gazeteci, yazar Yusuf Sadık tarafından düzenlenen iftar programı Gümüş Pide Salonunda gerçekleştirildi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, milli eğitim çınarları ve gazetecilerin katıldığı programda konuşan Yusuf Sadık, programı Öztürk sağ iken de yaptıklarını hatırlatarak vasiyeti üzerine bu programları yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Prof.Dr. Öztürk’ün vefat edene kadar Gümüşhane’deki üniversite öğrencilerine, hayır kurumlarına ve yardıma muhtaç ailelere yardım ettiğini, yarım asır kaldığı ABD’de içindeki Gümüşhane sevgisinin hiç azalmadığını kaydeden Sadık, “En son yaptığımız iftar programında kendisi sağdı ama şu anda aramızda yok. Onu unutmamak için, yattığı yerde rahat etmesi için böyle bir iftar programı düzenledik. Her birinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürk’ün Gümüşhane’nin dertleriyle dertlenen bir isim olduğunu ve iftar programındakilerin de aynı gayede buluştuklarını kaydeden Sadık, davetlerine icabet eden herkese teşekkür etti.

Yapılan duanın ardından ezan okunmasıyla oruçlarını açan katılımcılar da programı düzenleyen Sadık’a teşekkür ederek, merhum Öztürk’e Allah’tan rahmet diledi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48