banner333

banner309

Kelkit Türk Eğitim Sen ailesi Ramazan kolisi dağıtımına başladı

Türk Eğitim Sen Kelkit ailesi 'Ramazan Paylaşmaktır' sloganıyla hazırladıkları Ramazan kolilerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladı.

Gündem 11.03.2024, 12:14
Kelkit Türk Eğitim Sen ailesi Ramazan kolisi dağıtımına başladı
banner400

Tüm İslam aleminin özlemle ve sabırsızlıkla beklediği, birlik ve bereket ayı, paylaşma ayı, Allah için infak ve sadaka ayı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Türk Eğitim Sen Kelkit İlçe teşkilatı gıda kolisi dağıtımlarına başladı.

Türk Eğitim Sen Kelkit İlçe Başkanı Nihat Köksal, ihtiyaç sahiplerine kol kanat germenin hem dinimizin hem de Türk töresinin kendilerine gösterdiği bir yol olduğunu belirterek, “Türk Eğitim Sen üyelerimizin ve dostlarımızın gönlüne, yüreğine sağlık. Allah hayrınızı kabul eylesin” dedi.

Günümüzde malı bir araç olarak kullanmayan, hayatın amacı haline getiren dünyevileşme hastalığı ile mücadele ettiklerini kaydeden Köksal, “Gösteriş budalalığı, mal düşkünlüğü, bencillik, güç ve çıkar tutkusu bu çağın felaketi olmuş durumda. Böyle bir çağda insanlığın kurtuluşu için Ramazan ayı fırsat ayıdır. İnsanlığın sürüklendiği ihtiras duygularını aşmanın yolu; yardımlaşma, paylaşma ve Allah için malı infak etmektir. İhtiyaç sahiplerine kol kanat germek hem dinimizin hem Türk töresinin bize gösterdiği yoldur. Ünlü şairlerimizden Necip Fazıl Kısakürek "Eğer paylaşmayı bilirseniz ekmeği paylaşmak, ekmekten daha lezzetlidir." diyerek ne de güzel özetlemiştir paylaşma duygusunu. Bizler de Kelkit Türk Eğitim Sen Ailesi olarak yardımlaşmayı, paylaşmayı, yoksula kol kanat germeyi, amaç edindik. Bunun gereği olarak el birliği ile Ramazan kumanyası yapıp soframızı paylaşma arzusundayız. Sevinci ve mutluluğu paylaştığımız gibi elimizde olanı da paylaşmasını biliriz” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:03
Güneş 04:52
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:46
Yatsı 21:27