banner333

banner309

Feramuz Üstün'den Dünya Engelliler Günü Mesajı

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güncel 03.12.2013, 13:44 03.12.2013, 13:46
Feramuz Üstün'den Dünya Engelliler Günü Mesajı
banner400

 MESAJINDA;

 TOPLUMSAL HAYATIMIZIN IÇERISINDE, HERKESIN KIMSEYE MUHTAÇ OLMADAN HAYATLARINI SÜRDÜREBILMELERI TEMEL BIR INSAN HAKKIDIR.ENGELLI INSANLARIMIZIN MARUZ KALDIĞI EŞITSIZLIKLERI ORTADAN KALDIRMAK, ISTIHDAM YOLUYLA ÖZGÜRLEŞMELERINI SAĞLAMAK, YAŞAM KOŞULLARI VE BAKIM HIZMETLERINI IYILEŞTIRMEK, ÖN YARGILARLA MÜCADELE ETMEK VE ONLARA GÜVENLI BIR GELECEK SUNMAK, SOSYAL DEVLETIN EN TEMEL GÖREVIDIR.

  SAYIN BAŞBAKANIMIZ VE AK PARTI HÜKÜMETLERI ‘SOSYAL DEVLET’

ANLAYIŞININ GEREKLILIĞI IÇERINDE KONUYA HASSASIYETLE EĞILIYOR, ENGELLILERIMIZIN; MÜMKÜN OLDUĞU KADAR KIMSEYE BAĞIMLI OLMADAN, ÜRETKEN, ÖZGÜR BIREYLER HALINE GELMELERINI  VE TOPLUMLA BÜTÜNLEŞMELERINI SAĞLAYACAK HIZMETLERDEN YARARLANABILMELERI IÇIN YOĞUN ÇALIŞMALAR  SÜRDÜRÜYORUZ.ENGELLI VATANDAŞLARIMIZA SAHIP ÇIKMAYI BIR INSANLIK GÖREVI OLARAK GÖRÜYOR, TÜM VATANDAŞLARIMIZIN ENGELLILERIMIZI SEVGI VE ANLAYIŞLA KUCAKLAMALARINI, ONLARIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE KATKIDA BULUNMALARINI DA BEKLIYORUZ.

GELENEK VE GÖRENEKLERININ SORUMLULUĞUNU TAŞIYAN ASIL TOPLUMUMUZDA BU BILINÇ ZATEN VAR BIZLER AMACA YÖNELIK ARAÇLAR ORTAYA KOYUYORUZ.

BILIYORSUNUZ SAYIN BAŞBAKANIMIZIN HASSASIYETLERIYLE. KENTLER ENGELSIZ OLMALI, KURUM VE KURULUŞLAR, SOSYAL ALANLAR, KAMUYA AÇIK HER ALAN, ENGELLILERIN ÖNÜNE ENGEL KOYACAK ŞEKILDE OLUŞTURULMAMALI, MUTLAKA MIMARI DEĞIŞIKLIĞE GIDILMELI TALIMATLARIYLA ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞTIR.İNANIYORUM KI YAŞADIĞIMIZ HER ALANDA KENDI ISTEDIKLERIMIZE BIR BAŞKASININ BAKIŞ AÇISININ NE OLMASINI ISTIYORSAK BIZLERDE BU ANLAYIŞLA HAREKETLE BIR ÇOK SORUNUN ÜZERINDEN GELMIŞ OLURUZ.

 VÜCUT OLARAK HER SAĞLAM BIREYIN BIR ENGELLI ADAYI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE, OLAYLARA PEKTE ÜSTÜNKÖRÜ BAKILMAMASI GEREKTIĞI ORTAYA ÇIKIYOR ZATEN,

 BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERIMLE 3ARALIK DÜNYA ENGELLILER GÜNÜNÜ KUTLUYOR,TÜM CANLARIMIZA HAYATLARI BOYUNCA BAŞARILAR DILIYORUM.DEDI

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53