banner333

banner309

Damadı dövülen Hava Kuvvetleri Komutanı konuştu

Damadı Kuveytli diplomatlar tarafından dövülen Hava Kuvvetleri Komutanı hemşerimiz Akın Öztürk, yazar Murat Çelik'e konuştu.

Güncel 13.09.2014, 11:00 13.09.2014, 11:01
Damadı dövülen Hava Kuvvetleri Komutanı konuştu
banner400
 ANKARA Çankaya'da trafikte tartıştıkları F-16 pilotu Hakan Karakuş'u feci şekilde döven Kuveytli diplomatlar gündeme oturdu. 

Geçiş önceliği konusundaki anlaşmazlık üzerine Karakuş kornaya basmış diplomatik plakalı araçtan inen 4 kişi, korna çalan otomobilin sürücüsünü indirip öldüresiye dövmüştü.

Dövülen kişinin Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı çıkması olayı daha da büyüttü.

Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, damadın kayınpederi Orgeneral Öztürk'ü telefonla aradı. Çelik, komutanın anlattıklarını bugünkü köşesine taşıdı. İşte Öztürk'ün açıklamaları:

SADECE KAFASINA VURMUŞLAR


KUVEYTLİLER DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILDI
Ankara'da pilot Yarbay Hakan Karakuş'un trafik tartışmasında darp edildiği olayla ilgili Kuveyt büyükelçiliği personeli Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuveyt Bükülelçiliği Ataşesi Emad Almohaid ile Kurmay Yarbay Hakan Karakuş'un arasındaki tartışma hakkında yarbay Karakuş'tan bilgi alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Büyükelçi Ankara dışında olduğundan Kuveyt Büyükelçiliği yetkilileri Bakanlığımıza davet edilerek, kendilerinden izahat talep edilmiştir. Olay tüm yönleriyle emniyet ve adli makamlarımızca araştırılmakta olup sonucuna göre gerekli girişimlerde bulunulacak ve gelişmeler hakkında bilgi sunulacaktır." denildi.

-Bizim damat yurt dışında görevli. Görevine dönüşü gecikecek şimdi. Dün (önceki) akşam, olaydan sonra, askeri personel olduğu için askeri hastaneye götürdük. Öncelikle beyin tomografisi çekildi çünkü sadece kafasına vurmuşlar. Tekmelerle, sürekli kafasına... Neyse ki beyninde bir hasar oluşmamış. Hayati risk olabileceği söylenmişti önce, neyse ki burun kırığı ile atlattı. Sabaha karşı bitti ameliyatı. Burnundan ameliyat oldu.

- Biz de herkes gibi gerekli yasal işlemleri başlattık. Avukatlarımız adli süreci yürütecek.

HERHALDE GEREĞİ YAPILIR

- İşin bir de diplomatik boyutu var tabii. Herhalde gereği yapılır, nihayetinde deport gibi bir noktaya varır bu işin sonu. Şimdi bizim alabildiğimiz bilgilere göre, aralarında askeri ataşeleri de varmış. Diplomatik plakalı aracın bir tek şoförü Türkmüş galiba.

DOKUNULMAZLIĞINI MAGANDALIĞA ÇEVİRDİLER

İşin ilginç tarafı, damadım da yurt dışında görevli olduğu için onun aracı da diplomatik plakalı. Ama burada asıl olan, karşıdakilerin diplomatik dokunulmazlık zırhını kullanıp bu işimagandalığa çevirmiş olması. Olay anında orada olan ve gönüllü şahitlik yapacağını söyleyen bazı vatandaşların, bu kişilerin daha önce de bazı vukuatları olduğu yönünde beyanları yer aldı bugün medyada.

Ama bakın her şey bir yana... Arabadaki insanın yanında eşi var. İki çocuğu var. Biri daha el kadar. 4 yaşındaki büyük torunum da yanlarında. Bebek daha bir haftalık değil, düşünün.

HER VATANDAŞIN AYNI ŞEKİLDE EŞİT ŞEKİLDE HAKKININ KORUNMASI LAZIM

- Yani burada önemli olan bunu kimin yaşadığı değil. Biz burada vatandaşız. Herkes gibi sıradan insanlarız. Herkesin, hepimizin yaşadığı, yaşayabileceği bir olay yaşadık. Önemli olan şu; her vatandaşın aynı şekilde, eşit şekilde hakkının korunması lazım.

Kaynak: İnternethaber

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49