banner333

banner309

Gümüşhanespor Başkanı Cengiz Fırat : ‘Her şey kontrolümüz altında’

Hafta başında gerçekleşen Gümüşhanespor Yönetim Kurulu toplantısında kulüp başkanlığına seçilen Cengiz Fırat, kongre sonrası yaşanan süreç hakkında kamuoyunu bilgilendirme maksatlı önemli açıklamalarda bulundu

Gümüşhanespor 27.12.2019, 22:01
Gümüşhanespor Başkanı Cengiz Fırat :  ‘Her şey kontrolümüz altında’
banner400

Başkan olduğunun ertesi günü kurmaylarıyla birlikte İstanbul’a giden ve Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçen Başkan Fırat, önce gün federasyon yetkileri ve avukatlarıyla yaklaşık 8 saat süren bir toplantı yaptıklarını söyledi.
Ortaya çıkan tablo karşısında sadece kendilerinin değil, federasyon avukatlarının dahi şaşkınlık içerisinde kaldıklarını ifade eden Fırat; “Hepimiz futbolcuların federasyonda dosyaları olduğunu biliyorduk. Ancak bir futbolcunun 3 dosyası olduğunu bilmiyorduk. Aynı futbolcu kulübümüzü 3 farklı sözleşmeyle 3 defa federasyona şikayet etmiş. Böyle bir şey olamaz. Ben prensip gereği benden önce görev yapan hiçbir arkadaşımızı karalamak için bir kelam dahi sarf etmem. Bunu şikayet için değil, kamuoyunun bilmesi açısından söylüyorum. Yeni sözleşme yapılırken, ‘eski sözleşme yeni sözleşmenin imzalanmasıyla hükümsüzdür’ ibaresi konulması gerekiyordu. Yapılmamış. Federasyon avukatları da, aynı şaşkınlık içindeler. Bunları bahane olsun diye söylemiyorum. Bunlar Gümüşhanespor için yapacaklarımızın önünde engel olmayacak. Tüm taraftarımız ve kamuoyu rahat olsun. Bu sıkıntıları da önümüzdeki hafta içinde çözmüş olacağız” dedi.

‘B ve C planlarımız hazır’


Sağlıklı bir şekilde ikinci yarıya girmek için tek bir noktaya odaklanmadıklarını belirten Gümüşhanespor Başkanı Cengiz Fırat; “Bütün alternatiflerimiz hazır. Önceliğimiz mevcut kadromuzla yolumuza devam etmek. Çünkü bu futbolcu arkadaşlarımız büyük fedakarlıklar yaparak takımımızı bugünlere getirdiler. Yalnız eşi benzeri görülmemiş şikayetlerin ve dosyaların da gereğini yapmaları gerekiyor. Umut ediyorum ki, arkadaşlarımız gereğini yapacaklar, bizlerde gerçek anlamda hak ettikleri paralarını anında ödeyeceğiz. Aksi bir durumda ise, dediğim gibi alternatif yol haritalarımız var. B değil hatta C planımız bile devreye girmek için hazır durumda” şeklinde konuştu.

‘Federasyon yanımızda’


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yöneticileriyle yapılan uzun soluklu toplantının çok yararlı geçtiğini ifade eden Başkan Fırat; “Federasyonumuzun önceliği kulüplerin yaşaması ve sağlıklı bir yapıda devam etmesi. Kulüpler olmayınca futbolcunun, menajerin, Teknik Direktörün anlamsızlaştığını ve varlığının bir anlam ifade etmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Gümüşhanesporumuz için de çok güzel ifadeler kullandılar ve kulübümüzü önemsediklerini belirttiler. Bizde kendilerine teşekkür ettik ve bu güvenlerine karşılık olarak bizden talep ettikleri teminatları anında kendilerine verdik. Önümüzdeki hafta başında ortak bir yol bulacağımızı teyitleştik” ifadelerini kullandı.

‘Ekonomik sorunumuz yok’


Sürecin uzamasının maddiyatla alakalı olmadığının altını çizen Başkan Cengiz Fırat; “Dediğim gibi ekonomik olarak bir sıkıntımız yok. Federasyona gerekli teminatları verdik. Burada sistemsel olarak sıkıntı var. Yapılan sözleşmelerde hatalar var. Hatalı sözleşme üzerine yeni sözleşme yapmamız mümkün değil. Öncelikle o aksaklıkları girmemiz gerekiyor” dedi.

‘Geç olsun ama sonu güzel olsun’


Önlerindeki zamanın kısa olduğunu, Ocak ayının 11’inde resmi maç oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirten Fırat; “Taraftarlarımızda ve şehirde bizden yana büyük beklenti olduğunu biliyoruz. Zamanda azaldı. Birçok takım devre arası kampı yapıyor. Maalesef bizim şu anda bu imkanımız yok. Bu kaderimize razı olduğumuz anlamı taşımıyor. Sağlıklı bir yapı oluşturmamız gerekiyor. Kimse merak etmesin bu sağlıklı yapıyı her ne pahasına olursa olsun oluşturacağız. Belki geç kalmanın sıkıntılarını 1-2 maç yaşayabiliriz ama önemli olan sonunu iyi getirmek. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamalarında bulundu.

‘Olmazsa olmazımız altyapı’


Açıklamalarının son bölümünde altyapının önemine vurgu yapan Cengiz Fırat; “Eğer iyi bir altyapınız olmazsa yaptığınız bütün yatırımlar günü kurtarmadan öteye geçmez. Kulübümüzün şu andaki en büyük eksikliği altyapının olmaması. Çok ivedilikle altyapımızı aktif hale getirmemiz gerekiyor. Zaten sağlam altyapımız olsaydı inanıyorum bu sözleşmeler ve bazı dayatmalar karşımıza çıkmazdı. Gerekirse 2 veya 3 futbolcu az transfer yapıp bu meblağı altyapımıza harcayacağız. Bunu yapmadığımız takdirde, günü kurtarır ligi bitiririz ama bir daha ki sezon aynı sıkıntılarla yüzleşme durumunda kalırız. Takımımızı bismillah deyip ikinci yarıya başlatmamızın ardından hemen altyapı çalışmalarına başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Turgut albayrak GÜMÜŞHANE 4 yıl önce
İnşAllah sayın başkan ım saygılar
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52