banner333

banner309

Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı

Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Corona virüs (Covid-19) gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle haksız kazanç elde etmeye çalışan firmaları önlemek amacıyla denetimleri artırdı.

Gümüşhane 18.03.2020, 08:31
Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı
banner400

Şehir merkezi genelinde iş yerlerine giren ekipler, özellikle hijyen ürünleri ve bazı gıda ürünleri fiyatlarını tek tek inceledi. Kasada çıkan fiyatla etiket üzerindeki fiyatları karşılaştırdı. Ekipler, vatandaşları da fahiş fiyatla ürün satışı yapanları gerek Ticaret İl Müdürlüklerine gerekse kendilerine bildirmelerini istedi.


Zabıta Müdürü Mustafa CEYLAN yaptığı açıklamada; “ Şehir merkezin bulunan işyerlerinde yapılan incelemelerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği fiyatlardaki artış, gündemde olan korona virüsünden dolayı vatandaşımız mağdur edilmemesi için ürün stoğu ve fiyat denetimlerini yapıyoruz. Ürünlerin özellikle son iki aylık periyotta ki alış faturaları ve satış fiyatları tek tek kontrol ediliyor. Aradaki fark yüksek olması durumunda bu durum tutanağa işlenerek kayıt altına alınıyor. Akabinde gerekli cezai işlemler yapılmak üzere Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Denetimlerimizde fiyat artışlarının fazla olduğu Maske, Kolonya, Temizlik ürünleri ve Kuru gıda ürünleri denetleniyor. Şuana kadar İl Merkezi’mizde yapılan denetimlerde olumsuzluklara rastlanılmadı. Ayrıca işletmelerin Corona (Covid-19) virüs’üne karşı dezenfekte edilmesi hususunda gerekli uyarılarda yapılıyor. Bu konuda Hafta başı yaptığımız toplu taşıma araçları, ticari taksi ve servis araçları denetiminde ise uyarılarımızı dikkate alarak gerekli dezenfekte işlemlerini yapan sürücülerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Gümüşhane Belediyesi olarak denetimlerimizi devam ettirmekteyiz. Vatandaşlarımız bizlere olumlu dönüşler yapıyorlar, denetimlerimizi takdir ediyorlar. Bu süreçte halkımızın sağduyulu olmalarını ve paniğe kapılmadan resmi mercilerden yapılan açıklamaları dikkate almalarını istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52