banner333

banner309

Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday oldu

Gümüşhane 09.11.2022, 09:08
Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday oldu
banner400

Gümüşhane Merkez Oltanbey Mahallesi Muhtarı ve Merkez Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Emir Osman Yılmaz, önümüzdeki seçimlerde Gümüşhane Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Adaylık kararını yenilikçi esnaf arkadaşlarıyla yaptıkları istişare sonucunda aldıklarını ifade eden Yılmaz; “Değerli Gümüşhane halkı ve Türkiye’nin en zor şartlarına maruz kalmasına rağmen insanımızın ihtiyaçlarını karşılamak uğruna esnaflık bayrağını gururla dalgalandırmaya çalışan değerli esnaflarımız. İsmi ile müsemma Gümüşhane Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına, önümüzdeki seçim döneminde şehrimize hizmet edebilmek adına adil ve yenilikçi esnaf arkadaşlarımız ile birlikte aldığımız karar doğrultusunda aday olmuş bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

Bu süreçte amaçlarının; genç dinamik ve aynı zamanda sorgulayan kadrolarımızla esnaf olmanın en zor yıllarını yaşayan Gümüşhane esnafına daha uzun ömürlü olabilmenin yollarını aramak olduğunu ifade eden Emir Osman Yılmaz; “Bilinmelidir ki; Gümüşhane esnafı hiçbir zaman afaki gelir seviyelerine ulaştıracak müşteri ve iş potansiyelini yakalayamamıştır. Bunun değişik sebepleri vardır ancak il nüfusu bu durumun en temel ve en ağır sonuçlar doğuran yanıdır.

İş kollarının endüstriyel anlamda büyüyememesi, iklim, coğrafi şartlar, ham maddeye ve pazara uzaklık gibi hepimizin bildiği ve yakındığı sebepler bizleri finansal anlamda sürekli bir desteğe ihtiyaç duymak zorunda bırakmıştır. Netice itibari ile bizlerde özel finans sağlayıcıları olan bankaların yüksek faiz oranları altında ezilmek yerine devletimizin hazine destekli olarak nitelendirdiği kredi kooperatiflerine başvurmayı daha akılcı ve avantajlı bulmuşuzdur.

Bunun yanında görevi yalnızca kredi vermek olmayan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerin kredi vermek dışında müşterek menfaatleri korumak, ortakların ürettiği mal ve hizmetleri en iyi şartlarla değerlendirmek anlamında da görev ve yükümlülükleri olduğu bilincinin tüm taraflara bildirilmesi yönünde çalışmalara imza atılmalıdır. Bizler de bu bilinç ile yalnızca kredi ödemelerinin geri dönüşümünü kuvvetle savunduğumuz ancak esnafımız adına alternatif güç oluşturacak faaliyet raporları ile mağduriyetleri en aza indirgemenin yollarını arayacağız.

Kredi sağlayıcı bir aracı olarak gelişme adımları atan esnafımızı zora sokmadan katkı sağlayabilmek ve güçlü esnaflarımızı şehrimize daha faydalı işler yapabilmek adına güçlü kılmak asli hedeflerimiz arasında olacaktır. Tüm ortaklarımızın kendilerini ve görüşlerini anlatabileceği platformlar oluşturarak çok sesli bir yönetim anlayışı ile esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri ana sözleşmeleri esasları çerçevesinde çalışarak hep birlikte mutlu ve güçlü olma niyet ve temennileri ile yola çıkıyoruz.

Bükülmeden yönetmek adına eğilmeden seçilmek düşünceleri ile hem kendi adıma hem de aday olan ya da olacak tüm hemşerilerimize ve esnaflarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

Emir Osman Yılmaz kimdir?

1986 yılında Gümüşhane Merkez Canca Mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimimi Gümüşhane’de, Lisans Eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm, Otel İşletmeciliği ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümlerini bitirerek tamamladı.

2013 yılından itibaren ilimizde; kafeterya, lokanta, şehir içi yük taşımacılığı ve turizm, seyahat işletmeciliği gibi değişik sektörlerde hizmet veren Yılmaz; halen 2019 yerel seçimlerinde seçildiği Merkez Oltanbey Mahallesi Muhtarlığı ve Merkez Mahalle Muhtarları Dernek Başkanlığı görevlerini yürütmekte.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52