banner333

banner309

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın Göreve Başlama Mesajı

Eğitim 10.11.2022, 08:38
Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın Göreve Başlama Mesajı
banner400

Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Gümüşhaneliler;

Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleriyle 09/11/2022 tarihinde Gümüşhane İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Ülkemizin kadim şehri Gümüşhane’ye hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşıyorum.

Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının merkezinde konumlandıran bir eğitim neferi olarak Gümüşhane’mizi, daha önceden var olan birikimlerin ve başarıların üzerine inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz.

Tüm kurumlarımızla karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Bizler için çok kıymetli olan bu yolda amacımıza ulaşmamız elbette siz değerli öğretmenlerimizin gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımdan her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna da inancım tamdır.

Bugünden itibaren Gümüşhane’de eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüz de makamımız da sonuna kadar açıktır. Bu yolda; mesai duygusu tanımadan, ilmi rehber, irfanı ilke edinerek aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek en büyük hedefimiz olacaktır.

Eğitimin, memleketimizin en mühim meselelerinden biri olduğunu düşünerek, yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; eğitim ve öğretim alanında yaptıklarımızla yetinmeyerek başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53