banner333

banner309

Vali Mayda: Köylerde Eksiklikler Tamamlanıyor, Gurbetçiler Köyünüze Dönün

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, köylerin tüm eksikliklerinin tamamlanmaya devam ettiğini belirterek, gurbetteki Gümüşhanelileri köylerinde dönmeye davet etti.

Gümüşhane 10.10.2013, 18:28 10.10.2013, 18:30
Vali Mayda: Köylerde Eksiklikler Tamamlanıyor, Gurbetçiler Köyünüze Dönün
banner400
Beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’la birlikte İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle yapılan iş ve işlemleri denetleyen Vali Mayda, Övündü, Gümüşkaya, Hasköy, Aksu ve Dörtkonak köylerinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Övündü köyünde yapılan beton yol ve taş duvar işlerini denetledikten sonra köy muhtarının taleplerini dinleyen Vali Mayda, Trabzon-Gümüşhane arasında yapılan bölünmüş yol çalışmaları kapsamında tarım ve meyvecilikle uğraşan köylülerin yolda kavşak olmaması nedeniyle mağdur olacaklarını beyan etmeleri üzerine Karayolları yetkilileri ile görüşerek konuyu birinci ağızdan aktararak çözüm bulunmasını istedi.

Köy içerisinde incelemelerde bulunduğu sırada köy sakinlerinden 80 yaşındaki Refiye Millet’in duaları ile karşılaşan Vali Mayda ve Genel Sekreter Akdoğan, yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından benimsenmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Daha sonra sırası ile Gümüşkaya, Hasköy, Aksu ve Dörtkonak köylerine giden Vali Mayda, buralarda yapılan parke, beton yol, asfalt, köprü, menfez ve taş duvar işlerini inceledi.

Gittiği bütün köylerde görüştüğü çocuklara oyuncak, diş fırçası ve diş macunu hediye eden Vali Mayda, bazı köylerde de köy kahvesine giderek vatandaşların sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinledi.

Vali Mayda, ziyaretlerin sonunda yaptığı açıklamada köylerin temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ciddi adımlar attıklarını, köylerde şehirleşme seferberliği başlatıldığını söyledi. 

“KÖYÜNÜZE GERİ DÖNÜN”

Köy ziyaretleri sırasında karşılaştığı gurbetçi vatandaşlara “köyünüze geri dönün” çağrısında bulunduğunu ifade eden Vali Mayda, “Sık sık gerçekleştirdiğimiz köylerde yapılan işler karşısında vatandaşlarımızın memnuniyetini ifade etmesi bizleri çok mutlu ediyor. ‘Köylü milletin efendisidir’ felsefesi ile sürdürdüğümüz çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz. Köylerimizin tüm eksikleri tamamlanıyor. Buradan emekli olup ta gurbette bulunan tüm vatandaşlarımızı köylerine dönmeye davet ediyoruz. Köylerimizin yollarını asfalt yaptık, kanalizasyon ve içme sularını da yaptık, birçok köyümüzde parke de yaptık. Artık yavaş yavaş spor ve oyun alanları gibi sosyal donatılarda yapıyoruz köylerimize.” dedi.

ŞEHİT MEZARININ YOLU DA PARKE YAPILDI

Aksu köyünde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan köy içi beton parke çalışmasını inceleyen ve çok beğendiğini kaydeden Vali Mayda, “Aksu köyümüzde örnek bir çalışma yapılarak vatandaşlarımız çamurdan kurtarılmış ve köy modern bir görünüme kavuşmuştur. Buradaki çalışmanın en önemli kısmı da köyün biraz dışında bulunan ve Şehit Polis Memurumuz Zikri Özdamar'ın mezarının da bulunduğu mezarlığa kadar yolun parke yapılmasıdır.” dedi.


Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50