banner333

banner309

Türkiye'de En Ucuz Toplu Taşıma Gümüşhane'de

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ülkede yaşanan ekonomik savaştan Türkiye’nin güçlü bir şekilde çıkacağından şüphelerinin olmadığını belirterek, ‘Her ürüne ve hizmete zam gelirken biz bu savaşta safımızı belli ederek zam yapmadık’ dedi ve Türkiye’de en ucuz toplu taşıma ücretinin Gümüşhane’de olduğunu söyledi.

Gümüşhane 03.10.2018, 08:30
Türkiye'de En Ucuz Toplu Taşıma Gümüşhane'de
banner400

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ülkede yaşanan ekonomik savaştan Türkiye’nin güçlü bir şekilde çıkacağından şüphelerinin olmadığını belirterek, ‘Her ürüne ve hizmete zam gelirken biz bu savaşta safımızı belli ederek zam yapmadık’ dedi ve Türkiye’de en ucuz toplu taşıma ücretinin Gümüşhane’de olduğunu söyledi.

Makamında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Başkan Çimen, son dönemde ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili Gümüşhane ölçeğinde değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’ye yönelik ekonomik bir savaşın olduğunu ve bu savaştan ülkenin güçlü bir şekilde çıkacağından şüpheleri olmadığını kaydeden Çimen, çeşitli kalemlerde tarifelerle ilgili zam yapılması konusunda müracaatlar olduğunu, büyük baskıya rağmen zam yapmadıklarını söyledi.

Gümüşhane’de su ve belediye otobüsü fiyatlarında herhangi bir zam yapmadıklarını ifade eden Başkan Çimen, “Maliyetlerin arttığını hepimiz biliyoruz. Ekmek fiyatlarında da zam yapılması istendi. Ben Zabıta Müdürüme verdiğim talimat ekmeğe zam yapmayacağız şeklinde oldu. Su meskenlerde 2,20 lira, ticarethanelerde 3,50 lira. Fatih Dolmuş’un öğrenci fiyatı 1,60 lira, sivil fiyatı 2,30 lira. Özgümüş’ün öğrenci fiyatı 1,55 lira, sivil 2,30 lira. Belediye otobüsleri ise sivil 1,45, öğrenci 1,20 lira. Türkiye’nin en ucuz toplu taşıma ücreti Gümüşhane’de. Ekmek fiyatıyla ilgili de zam talebi geldi. Biz şuanda kilogram 4,5 lira olan ekmeğin kilogram fiyatının 5 lirayı geçmemesini istedik. Ama bize talep edilen 6-6,5 lira arasında. Diğer odalardan 5,75 lira teklifi geldi. Ama biz 5 lirayı geçmeyelim dedik. Şuanda 450 gram ekmek 2 TL’den satılıyor” dedi.

Bir gazetecinin otobüs ücretleri düşük ama sefer sayılarının az olduğuyla ilgili soruyu cevaplandıran Çimen, “Şuanda Gümüşhane Üniversitemiz öğrencilerinin tamamı gelmedi. Onların gelişine göre bizde düzenleme yapacağız. Geçen yıl bu konuda çok şikayet gelmedi. Eskiyle yüzde 30 civarında yolcu taşıma kapasitemiz arttı” dedi.

Alemdar köyü yolu üzerinde Eskibağlar Mahallesi, Dere Sokakta yer alan KYK öğrencileri için sefer sayısının da artırılabileceğini kaydeden Başkan Çimen, Tekke köyünde geçtiğimiz yıl Belediye tarafından işletilen öğrenci yurdunun Yeni Dünya Vakfına devredildiğini, ulaşımda yaşanacak soruna Belediye olarak müdahil olabileceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33