banner333

banner309

Türk Telekom Fen Lisesinin gururlarına plaket

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesinden bu yıl mezun olan ve 2023 YKS sonuçlarına göre ilk 45 bine giren öğrencilere yönelik kahvaltı programı düzenlenerek başarılı öğrencilere plaket takdim edildi.

Gümüşhane 29.07.2023, 11:07 29.07.2023, 11:09
Türk Telekom Fen Lisesinin gururlarına plaket
banner400

Okul bahçesinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, Milli Eğitim Şube Müdürü Gönül Eroğlu, okul yönetici ve öğretmenleri ile ilk 45 bine giren öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, “2023 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı YKS'ye 55 öğrencimiz katıldı. Öğrencilerimizden 18 tanesi Türkiye geneli 45 bin içerisinde kendilerine yer buldu. Sözel puanda il birincisi ve aynı zamanda Türkiye 585.'si öğrencimiz Yunus Emre Kalaycı ve sayısal puanda il birincisi ve Türkiye 2728.'si öğrencilerimiz Berkay Someran oldu. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre ilk 50 binde 30 derecemiz var. Emek veren yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, bizi her zaman destekleyen velilerimize, bu başarıda en büyük pay sahibi olan öğrencilerimize ve her konuda bizden desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

“Emeksiz yemek olmaz der büyüklerimiz”

Dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun ise “Emeğiniz çok, hem idari öğretmenlerin çabası hem öğrenci arkadaşlarımızın hedeflerine olan inançları; öğretmenlerine ve idarelerine olan güvenleri neticesinde böyle bir sonuçla buradayız. Yorucu, stresli ve gergin bir süreç olsa da neticesinin böyle olması son derece güzel, keyifli. Tebrik ediyoruz. İnşallah tercihlerinizde her şey istediğiniz gibi olur. Güzel yerlere gidersiniz. Emeksiz yemek olmaz der büyüklerimiz, bu zahmeti çekmeden ve bazı şeylerden feragat etmeden böyle güzel bir sonuç alamazdık.” Diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bazen kurslara geliyoruz, yaz döneminde buradaki arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz. Geçen yıl 11. Sınıftan 12. Sınıfa geçen arkadaşlarımızın kurs sürecinde onları birçok kez ziyaret etmiştik. Bu sene yine 11. Sınıftan 12. Sınıfa geçen arkadaşlarımızı ziyaret ettik, onlarla konuştuk. Ve onlarla konuştuğumuzda ‘Zaman çok hızlı geçiyor, bakın hemen 12. Sınıfa geçtiniz. Yarın YKS’ye gireceksiniz.’ Gibi cümleler kuruyorduk. Bu konuşmayı sanki dün yapmıştık ama siz 12. Sınıfa geçtiniz ve bitirdiniz. Sınava girdiniz ve bugün tercih aşamasına geldiniz. Ve sizden sonrakilerde bu tabloyu görünce ‘Demek ki, bu kadar hızlı geçiyor zaman.’ Diyerek zamanın ne kadar hızlı geçtiğini fark edecekler” diye konuştu.

Kendi çocuklarının da Türk Telekom Fen Lisesi’nden mezun olduğunu dile getiren Olgun, “Şimdi buradaki arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ben her Fen Lisesi’nde bulunduğumda bunu söylemekten imtina etmiyorum. Gönül rahatlığıyla da söylüyorum. Benim iki evladım da bu okuldaki sıralarda okudular. İki kızım, yani sizin ablalarınızdan örnek verecek olursam; biri diş hekimliğini bu sene bitirdi, diğeri de Hukuk Fakültesi üçüncü sınıfa geçti. Her iki çocuğumun üzerinde buradaki yöneticilerin ve öğretmen arkadaşlarımın çok büyük emeği ve katkıları vardır. Dolayısıyla biz, Gümüşhane’de Fen Lisesi’ne, Fen Lisesi’nin yönetimine, öğretmenlerine her zaman güven duyuyoruz. Çocuklarımız da kendi hedeflerine ulaşmak için çaba harcadılar. Ve nihayetinde bugün, bir yükseköğretiminde öğrenimlerine devam ediyorlar. Dolayısıyla biz, buradaki arkadaşlarımızın samimiyetinden ve iyi niyetinden hiç şüphe etmedik. Yeter ki güvenin, yeter ki ekip olun, yeter ki sizlerde hedeflerinize yürüme noktasında bu işin içerisinde olun sonuç mutlaka güzel olacaktır. Nihayetinde bugün de o güzel sonuca ulaşanlarla bir aradayız. Burada sizin 50 bine girmiş olmanız, çok iyi fakültelere gidecek olmanız; Mehmet Akif hocanın ve öğretmen arkadaşlarımızın maaşını arttırmayacak, onların kariyerlerine kariyer katmayacak ama tüm bunlara rağmen onların şu an sizden daha mutlu olduklarına eminim. Çünkü onlar emeğinin karşılığını aldılar. Sizi iyi yerlere gönderebilmenin mutluluğunu yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Bu duruşunuz ailenizin en büyük gurur kaynağı olacaktır”

Öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, “Bütün bunların karşılığında bizlere değil, ülkenize fayda sağlayacaksınız. Yarın çok iyi meslekler edinecek, bunun karşılığında insanlığa hizmet edeceksiniz ve vatana millete hayırlı birer evlat olacaksınız. Bizim aslında belki de kaygılarımızın en başında bu var. Mutlaka her biriniz ailenize ve ülkenize hizmet eden evlatlar olmalısınız. Cennet vatanımıza sahip çıkacaksınız ve önce bu vatana hizmet edecek bireyler olacaksınız. Bundan sonra da kendi sorumluluğumuzda anne babamıza ve kendimize faydalı nesiller olacaksınız. Aslında anne babalarınızın da çok beklediği bir şey olmadığına eminim, onlar da sizin kendinizi kurtarmanızı istiyorlar. Biz sizin maaşınıza falan tahrip değiliz, kariyerlerinizden hiçbir beklentimiz yok. Yeter ki her biriniz iyi yerlere gelin ve ayaklarınızın üzerinde sapasağlam durmayı öğrenin. Bu duruşunuz ailenizin en büyük gurur kaynağı olacak” diye konuştu.

Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Olgun, “Bugün burada herkes bir gurur yaşıyor. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri olarak, okullarımıza bağlı öğrencilerimizin aldığı başarılar neticesinde gururlanıyoruz. İdaremiz, öğretmenlerimiz verdikleri emeğin karşılığını almış olmakla gururlanıyorlar. Anne ve babanız size sağladıkları imkânlarla, sizinle aynı yolda yürüdükleri için gurur duyuyorlar. Gururun en büyüğü de sizin olmalı. Çalıştınız ve kazandınız. Size destek olan herkesin desteğiyle beraber bugün burada oturuyorsunuz.  Hepinize tebrik ederim. Hayırlı olsun. Yolunuz bahtınız açık olsun. İnşallah daha güzel yerlerde olursunuz” ifadeleriyle konuşmasını bitirdi.

Programda daha sonra başarılı öğrencilere plaket takdim edildi. 

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33