banner333

banner309

PKK'nın ikinci büyük sığınağı imha edildi.

PKK'nın "Karadeniz Açılım Grubu" adı altında Gümüşhane, Giresun, Trabzon ve Ordu'da saldırılar düzenlemek üzere gönderdiği terörist grubundakilerin tamamı güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda öldürüldü.

Gümüşhane 07.01.2017, 13:47
PKK'nın ikinci büyük sığınağı imha edildi.
banner400

PKK'nın "Karadeniz Açılım Grubu" adı altında Gümüşhane, Giresun, Trabzon ve Ordu'da saldırılar düzenlemek üzere gönderdiği terörist grubundakilerin tamamı güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda öldürüldü. Bu PKK'lılardan birinin çantasında çıkan haritayı takip eden komandolar Ordu'nun Mesudiye kırsalında örgütün 2 büyük sığınağını ortaya çıkararak imha etti.

Ordu Mesudiye kırsalında 6 PKK’lı teröristin öldürülmesinin ardından, teröristlerin çantasından çıkan harita doğrultusunda, bölgede yürütülen ve halen devam eden operasyonlarda 2 sığınak ortaya çıkarıldı.
Mesudiye kırsalında ormanlık alanda bulunan ve PKK’nın Karadeniz’de ele geçirilen en büyük sığınağı olduğu belirtilen yerde, örgütsel dokümanlar, harita, patlayıcı düzenekleri, bol miktarda yaşam malzemesi ve yiyecek ele geçirildi.
Sığınaklar güvenlik güçleri tarafından imha edilerek kullanılmaz hale getirildi. Ordu kırsalı ve yaylalarında PKK’nın kış üstlenmesine geçmesini önlemek amacıyla da komandoların -15 derece soğukta, zorlu kış şartlarına rağmen halen operasyonlarını sürdürdüğü, örgütün bölgedeki diğer sığınaklarının aranmasına devam edildiği belirtildi.

Kaynak: Haber Kelkit
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23