banner333

banner309

O’nu Oku O’nu Yaşa Siyer Sınavı Kayıtları Devam Ediyor

Siyer Sınavı hakkında bilgilendirmede bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane İl Koordinatörü Ömer Arslan, il genelinde 8 noktada kayıtların devam ettiğini belirtti.

Gümüşhane 23.12.2018, 16:46
O’nu Oku O’nu Yaşa Siyer Sınavı Kayıtları Devam Ediyor
banner400

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde 17 Şubat 2019, Pazar günü saat:11.00’de yapılacak olan Siyer Sınavı'nın başvuruları devam ediyor.

"O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek olan Siyer Sınavı'yla ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane İl Koordinatörü Arslan, bu sınavın kaybedeninin olmadığını belirterek, herkesin sınava katılması gerektiğini belirtti.

5 umre ve çeşitli hediyelerin verileceği Siyer Sınavı'nın 4 kategoride düzenleneceğini belirten Arslan, "Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak, Türkiye geneli düzenlemiş olduğumuz, Siyer Sınavı'nın sezonuna girdik. Allah nasip ederse bu yıl 8’incisi düzenlenecek. 5 umre ve 2 bin ödül var. Ödüller Hz. Muhammed’in hayatının okunması için birer teşviktir. Sınavımız, yine geçen sene olduğu gibi 4 kategoriden gerçekleşecek. Düzenleyeceğimiz bu sınava herkes girebilecek. Biz sınava bütün kardeşlerimizin girmesini tavsiye ediyoruz. Sınava girecek kardeşlerimizin, başta kazanacağını belirtelim çünkü bu sınava girenin kaybedeni yoktur." dedi.

Sınava girecek herkesin Hz Muhammed'in hayatını bir kere okuma fırsatı bulacağını söyleyen Arslan, "Sınava girenler Peygamber Efendimizin hayatını en az bir kere okumuş olacak. Siyer Sınavı'nın yapılmasındaki asıl amaçta budur. Hedefimiz insanlara Peygamber Efendimizin hayatını okutmak ve örnek aldırmaktır. Bununla birlikte Kur’an-ı Kerim'i yaşatmaktır. Çünkü Hz. Aişe Peygamber Efendimiz hakkında şöyle demişti: ‘O yürüyen Kur’an’dı’ Hz. Muhammed mademki yürüyen bir Kur'an'sa O’nun hayatını örnek almamız lazım. O’nun hayatını örnek alalım ki toplumumuz kurtuluşa ersin. Eğer toplum Peygamber Efendimizin hayatını örnek alırsa, kurtuluşa erecek ve toplumda huzur, barış, adalet olacaktır." ifadelerini kullandı.

Gümüşhane merkezde toplamda 3 noktada kayıt yaptıklarını ifade eden Arslan, "Siyer Sınavı kayıt noktasında Gümüşhane’de ilçeler ile beraber 8 noktada kayıt yerimiz var. Sınava kayıt olmak isteyen kardeşlerimiz, internetten ön kayıtlarını yaptıktan sonra kayıtlarının asilleşmesi için de kayıt merkezlerine uğramaları gerekiyor. Bu konuda tüm kardeşlerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bütün kardeşlerimizin, Peygamber Efendimizin hayatını okumaların için sınava katılmalarını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51