banner333

banner309

Minikler 10 Bin 597 Adet Pil Topladı

NESRİN HALİT ZARBUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK UYGULAMA KALYONCU: BU ÖDÜLÜMÜ KENDİME DEĞİL İHTİYACI OLAN BİRİNE VERECEĞİM VALİ MAYDA; ÇEVRE BİLİNCİNDEN DOLAYI ÇOCUKLARI KUTLUYORUM

Gümüşhane 18.01.2013, 15:00
Minikler 10 Bin 597 Adet Pil Topladı
banner400

Nesrin Halit Zarbun Anaokulu kampanya kapsamında okulda bulunan 123 minik öğrenci 10 Bin 597 adet pil topladı.

Nesrin Halit Zarbun Anaokulunda düzenlenen Pil Toplama Kampanyası ödül törenine Vali Dr. Yusuf Mayda, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Okul Müdürü Aynur Bilgin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş; Nesrin Halit Zarbun Anaokulu’nda başlatılan atık pil toplama kampanyasında çevreye atılma ihtimali olan pillerin okulumuzda bulunan pil kutusunda toplanarak geri dönüşümlerini sağlamak, bizden sonraki nesillere daha güzel bir çevre ve yaşam alanı bırakmak ve öğrencilerimize doğayı koruma bilincini kazandırmak olduğunu söyledi.

Bu kampanyanın çocuklarımız için güzel bir etkinlik olduğunu belirten Vali Dr. Yusuf Mayda; “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Hem fiziki hem de zihinsel olarak sağlıklı birer birey olmaları bizim için önemlidir. 15-20 yıl sonra bizim rollerimizi üstlenecek olacak çocuklarımız, nasıl bir çevreye sahip olmak istiyorlarsa ona göre bir hazırlık yapmalıdırlar. Güzel bir faaliyet; bir öğrenci 3 bin - 4 bin rakamlarla pil toplamış. Bilindiği üzere her pil 1metre karelik alanı kirletiyor.  Çevre bilincinden dolayı çocukları kutluyorum. Bu bilincin geliştirilmesi konusunda duyarlılık gösteren okul müdürüne, tüm öğretmelerimize, eğitimcilere ve milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Bunun büyüklere ve toplumumuza örnek olmasını diliyorum. İnşallah çocuklarımız güzel ve sağlıklı bir çevrede yetişir ve ülkemizi ileri noktalara getirirler.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından pil toplama kampanyası sonucunda Nesrin Halit Zarbun Anaokulu tarafından dereceye giren öğrenciler Vali Dr. Yusuf Mayda ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın elinden hediyelerini aldılar.

Pil toplama kampanyasında 1. olarak dereceye giren okul öğrencilerinden Servet Oğuz Kalyoncu bisikletini Vali Dr. Yusuf Mayda’nın elinden alırken teşekkür etti.

Kalyoncu yaptığı teşekkürün ardından; bu yarışmayı kazanıp ödül aldığım için çok mutluyum. Bu ödülü kendime değil ihtiyacı olan birine vereceğim demesi üzerine Vali Dr. Yusuf Mayda Kalyoncu’yu alkışlayarak tebrik etti.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49