banner333

banner309

Malezyalı Öğrenciler GÜ’de

Gümüşhane 25.10.2019, 18:26
Malezyalı Öğrenciler GÜ’de
banner400

Malezya’nın Universiti Putra Malaysia (UPM) Üniversitesi’nin Bilim Fakültesi Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerinden oluşan bir grup öğrenci ve öğretim üyesi Gümüşhane Üniversitesini ziyaret etti.

İkili ilişkilerin geliştirilmesi açısından Doç. Dr. Khamirul Amin Matori ve diğer hocalarla sohbet eden Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, öğrencileri makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduğu belirtti. 

Malezya ile devlet olarak pek çok işbirliği ve ortaklığın bulunduğunu ifade eden Rektör Zeybek, üniversite olarak bu iş birliği ve ortaklıklara katkıda bulunmayı arzu ettiklerini dile getirdi. 

Rektör Zeybek, konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu: “Malezyalı kardeşlerimizi Türkiye’de, üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Aramızda fiziki mesafelerimiz olmasına rağmen, Malezyalı kardeşlerimizle gönül bağlarımız yakındır. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da işbirliğini artırmayı amaç ediniyoruz. UPM Üniversitesi’nin başarılarından gurur duyuyoruz. En kısa sürede bizler de iade-i ziyarette bulunarak bu başarılara ortak olmayı istiyoruz. Bu ziyaretleri, eğitim alanında karşılıklı işbirliğine dönüştürmek istiyoruz. Gençlerimizi özellikle Türkiye’de görmekten son derece mutluyuz, onlar bize göre daha şanslı nesillerdir. Dünyayı gezip farklı kültürleri, araştırmaları görüyorlar. Bu nedenle de gençlerimizin gelecekte her alanda Türkiye-Malezya ilişkilerine çok büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Bizler de kuracağımız ikili anlaşmalar neticesinde bu ilişkilere katkıda bulunmaktan mutlu olacağız.”

Doç. Dr. Khamirul Amin Matori ise yaptıkları ziyaretten memnun olduklarını ve Gümüşhane Üniversitesi ile başta eğitim olmak üzere öğrenci değişimi alanında ikili anlaşmalar yapmak istediklerini dile getirdi. Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile birlikte sona erdi. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53