banner333

banner309

Eticaret

Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı Yapıldı

-MAHALLİ ÇEVRE KURULU TOPLANTISI YAPILDI. -2014 YILINDAN SONRA AVRUPA BİRLİĞİ LİMİT DEĞERLERİNİ SAĞLAMAYA YÖNELİK TEMİZ HAVA EYLEM PLANI TASLAK RAPORUNA İLDE ALINABİLECEK İLAVE TEDBİRLER BELİRLENECEK.

Gümüşhane 31.12.2012, 15:42
Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı Yapıldı
 Mahalli Çevre Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı Armağan Önal başkanlığında yapıldı. Toplantıya İl Defterdarı  M. Adil Demirel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Şükrü Baş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Engin Öksüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cemil Bayram, Halk Sağlığı Müdürü Engin Pehlivan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Aytaç Üzülmez, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, DSİ 223 Şube Müdürü Kasım Sarımehmet,Ticaret ve sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve Tüketici ve Çevre hakları Derneği başkanı Sinan Akıncı katıldı.

İl Mahalli Çevre Kurulu Başkanı Vali Yardımcısı armağan Önal toplantıdan sonra yaptığı yazılı açıklamada; Gümüşhane ilinde plansız şehirleşme, motorlu taşıt sayısının artması, sanayinin gelişmesi, topoğrafik ve meteorolojik şartlar gibi nedenlerden dolayı şehirde özellikle kış mevsiminde hava kirliliği yaşanabilmekte bu nedenle, Hava Kalitesi Değerlendirme ve Yönetimi Yönetmeliğinde insan sağlığı ve çevre açısından önemli olan hava kalitesi limit değerlerinin azaltılarak Avrupa Birliği(AB) standartlarına uyum sağlanması, 2014 yılına kadar belirtilen hava kalitesi limit değerlerini ve 2014 yılından sonra AB limit değerlerini sağlamaya yönelik temiz hava eylem planlarının hazırlanması için ilde ilave alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapılacak. Bu eylem planının hazırlanmasındaki temel gaye ise, hava kalitesi hedeflerinin sağlanarak hava kirliliğinin çevre ve insan sağlığı üzerinde olabilecek zararlı etkilerini önlemek veya azaltmaya yönelik tedbirlerin alınmasını sağlamak olduğu belirtildi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:32
İkindi 16:21
Akşam 19:29
Yatsı 20:59